Feszültség. Ekrem Imamoglu őrizetbe vételt követően Isztambul utcáit rohamrendőrök lepték el
Fotó: Facebook/Ekrem Imamoglu
Drasztikus intézkedéseket hoztak a török hatóságok a tüntetésektől való félelmükben Isztambulban, miután szerdán egy korrupciós vizsgálat részeként őrizetbe vették Ekrem Imamoglut, a város polgármesterét és Recep Tayyip Erdogan elnök legfőbb politikai riválisát.
2025. március 19., 13:272025. március 19., 13:27
Az Isztambul polgármestere elleni lépést az ellenzék politikai indíttatásúnak tartja.
Miután Ekrem Imamoglut – és száz másik gyanúsítottat, köztük politikusokat, újságírókat és üzletembereket – a nyomozás részeként őrizetbe vették,
A török hatóságok lezárták az isztambuli metróvonalakat is, amelyek a Taksim térre, a törökök hagyományos tiltakozó gyülekezőhelyére vezetnek, és a város számos utcáját lezárták a forgalom elől.
A BBC által idézett törökországi jelentések szerint a letartóztatások után a hatóságok korlátozták a közösségi médiaplatformokhoz, így az X-hez, a YouTube-hoz, az Instagramhoz és a TikTok-hoz való hozzáférést is.
Emellett jelentős létszámú biztonsági egységet vezényeltek a rendőrkapitányság környékére, ahova Ekrem Imamoglut előállították.
A török hatóságok egy korrupciós vizsgálat keretében rendelték el Ekrem Imamoglu és társai őrizetbe vételét. Őrizetbe vétele előtt a polgármester az X-en bejelentette, hogy több száz rendőr áll a háza előtt, hozzátéve, hogy nem adja fel, és továbbra is kitart a nyomásgyakorlással szemben.
A rendőrség a nyomozás részeként házkutatást tartott nála.
Ekrem Imamoglu Recep Tayyip Erdogan elnök legfőbb politikai riválisa, és őrizetbe vételét politikai indíttatásúnak tartják. Az év elején Erdogan elnök pártja megerősítette, hogy
Erdogan kormánya tagadja a bíróságokra gyakorolt politikai nyomást, és azt állítja, hogy az igazságszolgáltatás független.
Elfogtak egy csalás miatt körözött székelyföldi férfit Budapesten – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) pénteken a police.hu oldalon.
Péntek hajnali brüsszeli sajtótájékoztatóján Nicușor Dan kijelentette, hogy a román gazdaság néhány éve „egy helyben toporog”, és szükség van a fellendítésére.
Az Európai Bizottság támogatja az ukrán csatlakozási tárgyalások első fejezetének megnyitását; Ukrajna teljesítette a feladatát, így most rajtunk a sor – jelentette ki a brüsszeli testület elnöke.
A következő öt év döntő jelentőségű lesz az Európai Unióban a védelmi készenlét megerősítésében – hangsúlyozták az EU-tagállamok vezetői csütörtöki brüsszeli EU-csúcstalálkozójukon kiadott nyilatkozatukban.
Több kisgyermeket gázolt el autójával egy kínai férfi csütörtökön Peking külvárosának egyik általános iskolája mellett – közölték a hatóságok és a kínai állami média.
Megkezdődött az Európai Tanács Ukrajnával, Közel-Kelettel, migrációval és a versenyképességgel foglalkozó ülése, az uniós tagállamok vezetői az Ukrajnának nyújtott további támogatásról és az európai védelemről is megbeszélést folytatnak Brüsszelben.
A helyi árvízvédelmi hatóságok közleménye szerint már legkevesebb mint hat halálos áldozata van a délnyugat-kínai Kujcsou tartományt sújtó árvizeknek – jelentette a kínai állami média.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a romániai polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és a Moldovai Köztársaság biztonságát is érinti.
A tagállamok össztermékük (GDP) 5 százalékára emelik éves katonai költségvetésüket – mondja ki a NATO hágai csúcsértekezletén szerdán megszületett zárónyilatkozat.
Üdvözölte egymást a román államfő és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
szóljon hozzá!