Az ENSZ szerint a Gázai övezet lakosságának sorsa teljes mértékben a teherautókkal vagy a levegőből ledobott humanitárius segélyektől függ
Fotó: WFP
Az izraeli hadsereg vezérkari főnöke visszautasította szombaton, hogy Izrael szándékosan éheztetné a palesztinokat, és kijelentette, „a gázai harcok szünet nélkül folytatódni fognak, ha a Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet nem engedi szabadon az izraeli túszokat”.
2025. augusztus 03., 10:002025. augusztus 03., 10:00
Éjál Zamír a Gázai övezetben hadműveletet folytató katonák körében tett pénteki, helyzetfelmérő látogatása után kiadott közleményében azt is kijelentette, hogy néhány napon belül kiderül: létrejöhet-e a túszok szabadon bocsátásáról szóló megállapodás.
„Ha nem jön létre, akkor a harctéren eddig elért sikereink lehetővé teszik, hogy a háborút a helyzethez alkalmazkodva és az érdekeinknek megfelelően folytassuk tovább” – tette hozzá.
a vezérkari főnök kijelentette: „a szándékos éheztetéssel kapcsolatos hamis vádak egy olyan célzott és hazug kampány részét képezik, amely alaptalanul vádolja háborús bűnök elkövetésével az erkölcsi alapon álló izraeli hadsereget”. Majd hozzátette, hogy véleménye szerint „a Gázát irányító Hamászt terheli a felelősség az övezet lakóinak haláláért, illetve szenvedéséért” – számolt be róla az MTI.
A Hamásznak le kell tennie a fegyvert és át kell adnia a Gázai övezet feletti ellenőrzést – jelentette ki Mohammad Musztafa, a Palesztin Hatóság miniszterelnöke hétfőn.
Eddig 31 halálos áldozatot találtak meg Kijevben annak a többszintes lakóháznak a romjai alatt, amelyet csütörtökre virradóra rakétatalálat ért, a sebesültek száma meghaladta a 150-et.
Németország és az Európai Unió teljes autoriter és militarista irányba sodródáik – állítja Szergej Lavrov orosz külügyminiszter.
A fasiszta propaganda elleni törvény hatályba lépésének halogatása a holokauszt tagadását és a háborús bűnösök rehabilitációját ösztönözheti – figyelmeztetett a Zsidó Világkongresszus elnöke, Ronald S. Lauder csütörtökön.
A gázai helyzetről tárgyalt Steve Witkoff, az Egyesült Államok közel-keleti különmegbízottja Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel csütörtökön Jeruzsálemben – jelentette a kormányfő hivatala.
Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy külföldi megbízottja, Steve Witkoff a következő napokban Oroszországba utazik, mivel az elnök az ukrajnai konfliktus befejezését szorgalmazza.
A nemzetközi vonatjáratokat is érintik a budapesti Keleti pályaudvar felújítása miatti forgalmi változások – hívta fel a figyelmet csütörtöki közleményében a román vasúttársaság (CFR) a Magyar Államvasutak (MÁV) tájékoztatására hivatkozva.
Az ukrán parlament csütörtöki, jelentős nemzetközi figyelem övezte ülésén elfogadta a két legfontosabb korrupcióellenes szerv függetlenségét visszaállító törvényjavaslatot.
Nem hagyta szó nélkül Donald Trump amerikai elnök, hogy Dmitrij Mevdegyev, az orosz Biztonsági Tanács helyettes vezetője, volt elnök és miniszterelnök háborúval fenyegette az Egyesült Államokat.
Kanada szeptemberben elismeri a palesztin államot – jelentette be Mark Carney kanadai miniszterelnök szerdán újságíróknak.
Az orosz gazdaság sikeres a nyugati szankciók dacára, mondhatni, az ország már immunis lett az ilyen korlátozásokkal szemben – jelentette ki szerdai moszkvai sajtótájékoztatóján Dmitrij Peszkov.
szóljon hozzá!