A TikTok Donald Trump bejelentése nyomán közölte, hogy visszaállítja szolgáltatását
Fotó: Orbán Orsolya
Donald Trump elnöki rendeletben oldaná fel január 20-i beiktatását követően a TikTok videómegosztó alkalmazás működésének felfüggesztését az Amerikai Egyesült Államokban. A leendő amerikai vasárnap a Truth Social közösségi platformján azt is szorgalmazta, hogy a kínai ByteDance cég által üzemeltetett szolgáltatás a jövőben 50 százalékban amerikai tulajdonban legyen.
2025. január 20., 08:342025. január 20., 08:34
A TikTok Donald Trump bejelentése nyomán közölte, hogy visszaállítja szolgáltatását és köszönetét fejezte ki a leendő elnöknek, amiért „megadta a szükséges tisztánlátást és biztosítékokat a szolgáltatóknak, hogy nem kell bírságokra számítaniuk, amikor több mint 170 millió amerikainak teszik lehetővé a TikTok elérését, több mint 7 millió kisvállalkozásnak pedig a virágzást”.
„Arra kérem a vállalatokat, ne hagyják sötétben a TikTokot! Hétfőn elnöki rendeletet fogok kiadni, meghosszabbítva az időt a törvényben szabott tilalmak hatályba lépéséig, egyezségre jutva a nemzetbiztonságunk védelme érdekében. A rendelet egyben megerősíti, hogy egyetlen olyan cég sem lesz felelősségre vonható, amely segített elejét venni annak, hogy a TikTok elsötétüljön a rendeletem előtt” – írta a republikánus politikus a nap folyamán a Truth Socialon.
„Szeretném, ha az Egyesült Államoknak 50 százalékos tulajdonrésze lenne a közös vállalkozásban. Ezzel megmenthetjük a TikTokot, jó kezekben és működésben tartva. Amerikai jóváhagyás nélkül nincs TikTok. Jóváhagyásunkkal értéke több száz, talán ezermilliárd dollár is lehet” – mondta Donald Trump.
Betiltásának vasárnapi hatályba lépése előtt a TikTok rövid videós alkalmazás szombaton késő este megszüntette működését az Egyesült Államokban, elérhetetlenné vált a 170 millió amerikai felhasználója számára és eltűnt az alkalmazástelepítőkből is.
Betiltásának vasárnapi hatályba lépése előtt a TikTok rövidvideós alkalmazás szombaton késő este megszüntette működését az Egyesült Államokban, elérhetetlenné vált a 170 millió amerikai felhasználója számára és eltűnt az Apple és a Google alkalmazástelepítő szolgáltatásaiból is.
„Azon dolgozunk, hogy szolgáltatásunkat a lehető leghamarabb helyreállítsuk az Egyesült Államokban” – folytatódott az üzenet.
A közösségi alkalmazás amerikai cégének értékesítéséről egy tavaly tavasszal kétpárti támogatással elfogadott törvény rendelkezik. A jogszabály 270 napot adott a kínai tulajdonosnak, a ByteDance-nek arra, hogy amerikai befektetőknek adja el az alkalmazást az Egyesült Államokban működtető érdekeltségét.
A határidő lejárta után a törvény értelmében a TikTokot el kell távolítani az amerikai Apple és Google alkalmazásboltokból, és fel kell adni a hozzáférést a működéshez szükséges technikai infrastruktúrához is. A törvény magas, felhasználónként 5000 dolláros büntetést ír elő azokra az amerikai szolgáltatókra, amelyek a határidő lejárta után továbbra is kínálják a TikTokot.
Az Egyesült Államokban arra figyelmeztetnek, hogy a kínai kormány hozzáférhet az amerikaiak TikTok-adataihoz, és a platformot a közvélemény befolyásolására használhatja.
A mintegy 40 másodperces felvételen a katolikus egyházfő megköszönte Carlo Musso olasz publicistának társszerzőként nyújtott támogatását Reménykedj – Önéletrajz című kötete megírásához. A videón Ferenc pápa belelapoz a könyvbe, és arra kéri nézőit, hogy imádkozzanak érte, hozzátéve, ugyanezt fogja tenni ő is értük. A felvételt a könyvről készült rövid reklámbevágás zárja.
A videót a milánói Mondadori kiadóvállalat TikTok-csatornáján tették közzé.
A Szentszék Vatican News sajtószolgálatán keresztül az összes jelentősebb közösségimédia-platformon, így az X-en, az Instagramon és a TikTokon is publikálja az egyházfő nyilatkozatait és a fontos vatikáni történéseket, eddig azonban a pápa nem volt látható a TikTokon.
Az Európai Bizottság kedden hivatalos eljárást indított a TikTok ellen egy olyan uniós rendelet állítólagos megsértése miatt, amely arra kötelezi a platformot, hogy megfelelően értékelje a választások integritásával kapcsolatos rendszerszintű
Az elmúlt hetek átlagában Donald Trump hatalomváltás idején végzett munkájának elfogadottsága 52 százalék, míg 41 százalék utasítja el az elnökválasztás óta mutatott teljesítményét – derül ki az amerikai közvélemény-kutatásokból.
Elfoglalta az orosz hadsereg a donyecki régióban lévő Vozdvizsenka települést – jelentette be vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.
Egy román nemzetiségű izraeli állampolgár a három fiatal nő egyike, akiket vasárnap engedtek szabadon az Izrael és a Hamász közötti tűzszüneti megállapodás értelmében végrehajtott első fogolycsere során.
A Gázai övezetben életbe lépett a tűzszünet, miután az iszlamista Hamász terrorszervezet átadta a közvetítőknek a három, vasárnap kiszabaduló izraeli túsz nevét – jelentette a katonai rádió vasárnap.
Betiltásának vasárnapi hatályba lépése előtt a TikTok rövid videós alkalmazás szombaton késő este megszüntette működését az Egyesült Államokban, elérhetetlenné vált a 170 millió amerikai felhasználója számára és eltűnt az alkalmazástelepítőkből is.
A brit miniszterelnök szerint Ukrajna előtt nyitva kell hagyni a NATO-csatlakozás lehetőségét.
Több mint harmincan megsérültek egy síliftbalesetben a spanyolországi, Huesca tartománybeli Astúnban szombaton – közölte az északkeleti Aragónia autonóm régió kormánya.
Beltérben, a Capitolium épületében tartják Donald Trump elnöki beiktatási beszédét hétfőn a várható rendkívüli hideg miatt – ezt a hivatalba lépő amerikai elnök jelentette be közösségi oldalán.
Belgiumban az előző évekhez hasonlóan tavaly is a dzsihadista szervezetek jelentették a legfőbb fenyegetést, a terrorista ügyekkel foglalkozó aktákban az erőszakos cselekményeket tervezők közel harmada volt iszlamista szerveztek által befolyásolt kiskorú.
Lemondott Josip Dabro horvát mezőgazdasági, erdészeti és halászati miniszter, miután a sajtóban videófelvétel jelent meg arról, hogy pisztollyal több lövést ad le egy mozgó autóból – írta a videót nyilvánosságra hozó Jutarnji List című napilap szombaton.
szóljon hozzá!