Archív felvétel
Fotó: ukrán katasztrófavédelem
Odesszában egy ember meghalt, egy pedig kritikus állapotban kórházba került a tegnap késő esti orosz dróncsapás következtében, a város külső részein több tucat családi ház megsemmisült és megszűnt az áramszolgáltatás – közölte katonai és helyi közigazgatási forrásokra hivatkozva az Unian hírügynökség.
2025. március 05., 12:592025. március 05., 12:59
Az Odessza Megyei Ügyészség sajtószolgálatának tájékoztatása szerint március 4-én este az orosz fegyveres erők ukrajnai energetikai, kikötői és polgári infrastrukturális létesítményeket vettek célba.
Odessza elővárosi részén két tucat családi ház, gazdasági épületek, üzlethelyiségek, egy posta, egy orvosi laboratórium, valamint több gépkocsi megsemmisült vagy megrongálódott – áll az Unian hírügynökség által idézett közleményben.
Március 4-én késő este az orosz erők rakétatámadást intéztek az egyik nem működő üdülőközpont ellen a Bilhorod-Dnyisztrovszkiji járásban. A rekreációs központ háromszintes épülete megsemmisült, a közeli házak ablakai pedig betörtek.
Az ukrajnai béke fontosságát hangsúlyozta, és Európát bírálta Donald Trump amerikai elnök a kongresszus két háza előtt, hat héttel januári beiktatását követően elmondott első beszédében.
A légierő parancsnokságának jelentése szerint szerdára virradó éjjel az orosz hadsereg összesen 181 drónt vetett be ukrajnai célpontok ellen, ezek közül 115 lelövését erősítették meg. Emellett 55 úgynevezett megtévesztő drón „negatív következmények nélkül” tűnt el a radarokról.
A hivatalos közlemény szerint az orosz dróntámadás következtében Odessza, Harkiv, Dnyipro és Kijev környékén károk keletkeztek.
Franciaország a többi európai országgal együtt mindent megtesz az Ukrajnának nyújtott amerikai katonai támogatás „kiváltása” érdekében, miután ez az Európai Unió „civilizációs kötelessége” – jelentette ki a miniszterelnök.
Donald Trump amerikai elnök kijelentette, hogy szerinte ukrán kollégája, Volodimir Zelenszkij hajlandó egy békemegállapodás részeként átadni a Krímet Oroszországnak – annak ellenére, hogy Kijev korábban elutasított minden ilyen javaslatot.
Tömött sorokban több tízezren állnak sorban reggel óta Ferenc pápa sírjánál a Santa Maria Maggiore-bazilikában, miközben a Szent Péter téren szászötvenezren vettek részt a Pietro Parolin bemutatta vatikáni misén vasárnap.
Tömegbe hajtott egy autós helyi idő szerint szombat este Vancouverben egy utcai fesztiválon, több ember meghalt, és többen megsebesültek – közölte a kanadai rendőrség.
Szombaton hivatalosan is megkezdődtek a romániai Moldvát a Moldovai Köztársasággal összekötő híd építési munkálatai. A Pruton átívelő híd része lesz az A8-as autópályának, amely Marosvásárhelytől a moldovai Ungheni-ig halad.
Több százan megsérültek, amikor egyelőre ismeretlen okokból hatalmas robbanás történt szombaton az iráni Bandar-Abbász kikötőjében.
Donald Trump amerikai elnök Ferenc pápa temetése előtt találkozott Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel. A két vezető egyetértett abban, hogy a szertartás után további megbeszéléseket folytatnak majd az orosz–ukrán háború béketárgyalásaival kapcsolatban.
Mintegy harmincan sérültek meg, és több száz épület dőlt romba, illetve károsodott meg a legfrissebb adatok szerint abban a nagy erejű földrengésben, amely Ecuadort rázta meg helyi idő szerint pénteken.
Két napon belül másodszor nyitottak tüzet egymásra az India és Pakisztán közötti demarkációs vonalon szolgálatot teljesítő katonák. A konfliktus háborúval fenyeget a két ország között.
A húsvéthétfőn 88 éves korában elhunyt római katolikus egyházfő végrendeletében rögzítette kívánságát, hogy utolsó földi útja a Santa Maria Maggiore-bazilikában érjen véget.
Szombat délelőtt helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt helyi idő szerint 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.
szóljon hozzá!