Fotó: Alekszej Navalnij/Instagram
Nyugati sajtóinformációk szerint Alekszej Navalnij édesanyja hiába próbálta megnézni fia holtestét a Sarki farkas nevű börtön közelében található egyetlen halottasházban, Salekhardban, az intézmény zárva volt.
2024. február 17., 19:402024. február 17., 19:40
2024. február 17., 20:122024. február 17., 20:12
A Reuters cikke szerint a pénteken elhunyt orosz ellenzéki politikus édesanyját és ügyvédjét arról értesítették, hogy az első közlemények szerint „hirtelen halál szindrómában” elhunyt Navalnij holttestét a salekhardi halottasházba szállították, ám hiába utaztak a sarkköri településre, az intézményt zárva találták, telefonos érdeklődés nyomán pedig azt tudták meg, hogy a holttest nincs ott.
Markov azáltal vált híressé, hogy telefonnal készített képei megörökítették Oroszország mindennapi életét. A leghíresebb fényképe a rendőrőrsön készült, amikor egy tüntetésen letartóztatták: a fotón egy maszkos férfi látható Putyin elnök portréja alatt. A kép, mely villámgyorsan a 2021-es ellenzéki tüntetések szimbólumává vált, 2 millió rubelért (21 760 dollárért) kelt el egy online árverésen.
– írja a Digi24.
Markov, aki fotós és aktivista volt, 1982-ben született Puskinóban, Moszkva közelében, ugyanazon a napon halt meg, mint Alekszej Navalnij, akinek ügyét hosszú ideje támogatta.
Szombaton közzétett állásfoglalásában a külügyminisztérium elítélte a nemzetközi jog ismételt oroszországi megsértését.
Péter apostol sírjánál kezdődik, majd a Szent Péter téren folytatódik XIV. Leó jelképekben gazdag beiktatási szertartása, amely politikai találkozókra is lehetőséget ad vasárnap.
Romániai idő szerint szombaton 11 óráig több mint 270 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Nem kívánta kommentálni a Krónika kérdésére az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma (DHS) azt az értesülést, miszerint Romániának a vízummentességi programból való kizárásához hozzájárult a tavalyi elnökválasztás eredményének érvénytelenítése.
Romániai idő szerint pénteken 21 óráig több mint 200 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójának első napján – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A szemben álló felek ezer-ezer fős hadifogolycserében állapodtak meg Isztambulban, az orosz-ukrán tárgyalásokon – jelentette be Vlagyimir Megyinszkij, az orosz küldöttség vezetője pénteken, a tárgyalások befejezése után az orosz sajtónak.
13 óra környékén meghaladta az 50 ezret a külföldi szavazókörökben urnákhoz járuló román állampolgárok száma, így a 3139 levélvokssal együtt már 55 ezerhez közelített a szavazatok száma.
A tavalyi elnökválasztás érvénytelenítéséhez kapcsolódó botrány is hozzájárult ahhoz, hogy az Egyesült Államok kizárta Romániát a vízummentességi rendszerből.
Az izraeli hadsereg csütörtökön fokozta a Gázai övezetben folyó hadműveleteket, amelyek során több mint 100 ember halt meg, miközben Donald Trump amerikai elnök „szabadságövezet” létrehozását javasolta az enklávéban.
Romániai idő szerint csütörtökön 22 órakor megnyílt az első külképviseleti szavazóhelyiség az új-zélandi Aucklandben, és ezzel elkezdődött a külföldi szavazás az elnökválasztás második fordulójában.
Ukrajna Rusztem Umerov védelmi miniszter vezetésével küld delegációt Isztambulba, hogy pénteken tárgyalásokat folytasson az orosz féllel – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtöki ankarai sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!