Mintegy hatmillió bevándorló él Olaszországban, akiknek több mint nyolc százaléka illegálisan tartózkodik az országban; a legtöbb bevándorló Romániából érkezett Itáliába.
2017. december 06., 10:592017. december 06., 10:59
A kedden közölt legfrissebb olasz statisztikai adatok szerint az 57 milliós Olaszországban valamivel kevesebb mint hat millió bevándorló él. Számuk 1,5 százalékkal emelkedett egy évvel ezelőtthöz képest. Az Olaszországban tartózkodó bevándorlók 8,2 százaléka számít illegálisnak, ami azt jelenti, hogy nincs bejelentve és nincs tartózkodási engedélye. Utóbbiak jelentős része évek óta Olaszországban él és alkalmi munkát végez.
2016-ban több mint 200 ezer bevándorló részesült olasz állampolgárságban, köztük minden tízből négy kiskorú volt, vagyis Olaszországban letelepedett bevándorlók gyermekei jutottak olasz állampolgársághoz. Matteo Salvini, az egyre erősödő Északi Liga vezetője bejelentette, hogy a párt vasárnap Rómában utcai tüntetést tart az ellen, hogy az Olaszországban született vagy ott hosszabb ideje élő bevándorló-gyerekek automatikusan olasz állampolgársághoz jussanak.
Az erről szóló törvénytervezetet (ius soli) az olasz balközép kormány még a törvényhozás vége előtt el akarja fogadtatni. A törvény a számítások szerint majdnem 800 ezer bevándorló gyereket juttatná olasz állampolgársághoz. Matteo Salvini korábban kijelentette, hogy Itáliában az olaszok „etnikai lecserélése” zajlik. Az Északi Liga vezetője szerint az olasz balközép kormány migrációs politikájával Olaszországban előre tervezett invázió zajlik, „semmittevők és bűnözők” árasztják el Olaszországot, „akik nem háború elől menekülnek, hanem Olaszországban teremtenek konfliktushelyzetet".
Az olasz belügyminisztérium keddi adatai szerint az év eleje óta több mint 117 ezer migráns érkezett Olaszországba, a tavalyi év ugyanezen periódusában mért több mint 173 ezerhez képest.
A magyar kormány semmilyen elszigetelést, retorziót nem támogat Romániával szemben – jelentette ki pénteken Orbán Viktor.
Az Európai Parlament, az Európai Tanács és az Európai Bizottság elnöke közös nyilatkozatban emlékezett meg az 1950. május 9-i Schuman-nyilatkozat 75. évfordulójáról. Az ünnepséget Robert Schuman szülőhelyén, Luxemburgban tartották.
Magyarország kiutasított két, Ukrajna budapesti nagykövetségén diplomáciai fedésben dolgozó kémet, ugyanis a kormány nem tűri tovább a Magyarországgal szembeni folyamatos lejárató akciókat Kijev részéről – jelentette be Szijjártó Péter.
A romániai államfőválasztás második fordulójának napján, május 18-án tartják XIV. Leó pápa beiktatási szertartását. A beiktatási misét a hagyományokhoz híven a római Szent Péter téren tartják, helyi idő szerint délelőtt 10 órakor.
Választ kell adni arra, hogy Európa miként fogja kezelni az Ukrajna elleni háborút, ugyanakkor világossá kell tenni, hogy hol áll Európa: mégpedig Ukrajna oldalán – jelentette ki Friedrich Merz német kancellár Brüsszelben pénteken.
A magyar kormány eddig is az együttműködésre törekedett Romániával, ezután is így lesz – jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken a román elnökválasztás apropóján.
A krisztusi tanítást képviselő egyház missziójára ott van a legsürgetőbb szükség, ahol a mai társadalom drámái zajlanak az élet értelmének elvesztésétől a család válságáig – mondta homíliájában XIV. Leó pápa.
Új szintre lépett az Ukrajna és Magyarország között a Kárpátalján élő őshonos magyar közösség jogfosztása nyomán kialakult konfliktus: az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) pénteken azt állította, hogy magyar „kémhálózatot” leplezett le Kárpátalján.
Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó pápa néven fog uralkodni. De mit is lehet tudni az új egyházfőről?
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök fogadkozott, hogy Izrael egyedül is megvédi magát a jemeni húszi lázadók ellen, miután Donald Trump amerikai elnök megállapodást kötött az Irán által támogatott csoporttal.
szóljon hozzá!