Fotó: Hiveminer.com
Az európai uniós (EU-) társállamokból érkezett a bevándorlók többsége Németországba 2016-ban a szövetségi statisztikai hivatal (Destatis) kedden megjelent kimutatása szerint.
2018. március 13., 14:502018. március 13., 14:50
A Destatis adatai szerint 2016-ban 1 865 122 ember vándorolt be Németországba, köztük 942 569 EU-s állampolgár. Az EU-s migránsok aránya így 50,5 százalék. További 9 százalék EU-n kívüli európai országokból érkezett. Németországból 1 365 178 ember vándorolt ki 2016-ban, a vándorlási mérleg – a be- és a kivándorlók számának különbsége – így 499 944 fős többletet mutat.
Kiemelkedő még a német, az afgán és az iraki állampolgárok csoportja is mintegy 146 ezer, 75 ezer, illetve 67 ezer fővel.
A Németországból kivándorlók körében a németek állampolgároké volt a legnagyobb csoport 281 411 fővel. A második helyen a románok állnak 162 209 fővel, a harmadik helyen a lengyelek 133 803 fővel. A Destatis kimutatása szerint 2016-ban 51 592 magyar migráns érkezett Németországba, és 42 264 költözött el, a vándorlási mérleg így 10 744 fős többletet mutat.
A lakosság szerint a hatóságok későn és hibásan kezelték az árvízhelyzetet Spanyolországban, ezért körülbelül 130 ezren tüntettek Valenciában. A tömeg sárral, székekkel és tárgyakkal dobálta meg a rendőrséget, és megrohamozta a városházát is.
A Román Posta szombaton bejelentette, hogy kézhez kapta az első, levélben leadott szavazatokat az államelnöki és a parlamenti választásokra a külföldön élő román állampolgároktól.
További két román állampolgárt is azonosítottak a spanyolországi áradások halálos áldozatai között – tájékoztatott szombaton a külügyminisztérium a spanyol hatóságoktól származó információkra hivatkozva.
Donald Trump elleni merénylet előkészítésére adott megbízást hetekkel az amerikai elnökválasztást megelőzően az Iráni Iszlám Forradalmi Gárda – derült ki az amerikai hatóságok által pénteken nyilvánosságra hozott büntetőfeljelentésből.
Elfogadták a magyar EU-elnökség által előterjesztett versenyképességi paktumot, a budapesti deklarációt az Európai Unió állam- és kormányfőinek pénteki informális ülésén.
Az európai versenyképesség volt a fő kérdés az Európai Unió állam- és kormányfőinek budapesti informális ülésén – közölte a tanácskozást követő sajtótájékoztatón pénteken az Európai Bizottság elnöke.
A gyermekek elleni erőszak visszaszorítására szólított fel nemzetközi összefogást sürgetve az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a kolumbiai Bogotában, a gyermekek elleni erőszakról tartott első ENSZ-konferencián.
Az ukrán elnök megvitatta a NATO-főtitkárral az észak-koreai hadsereg részvételét a háborúban
A budapesti informális EU-csúcs keretében Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Mark Rutte NATO-főtitkárral folytatott megbeszélést.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök csapatának egyik elképzelése az ukrajnai háború befejezésére az, hogy Kijev NATO-tagságát legalább 20 évvel elhalasztják a folyamatos fegyverletételért cserébe – jelentette a Kyiv Independent.
Jól látható a világban, hogy a nemzeti kisebbségek védelmével foglalkozni kell – jelentette ki Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó pénteken Budapesten.
szóljon hozzá!