Fotó: Facebook/Aeroportul Oradea
Január 10-étől egy hónapra valamennyi nagyváradi járattát felfüggeszti a Ryanair fapados légitársaság, miután a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében bevezetett korlátozások miatt nagyon kevés utasa van – tájékoztatott a Körös-parti város önkormányzata.
2021. december 24., 12:432021. december 24., 12:43
2021. december 24., 13:052021. december 24., 13:05
Mint a lapunkhoz eljuttatott közleményből megtudhatjuk, a négy – düsseldorfi, londoni, milánói és bolognai – járat január végéig egészen biztos nem fog közlekedni, és
A járatok felfüggesztéséről szóló, a légitársaság és a város önkormányzata között megkötött megállapodást mellékelik amúgy ahhoz a finanszírozási szerződéshez, amelynek keretében a nagyváradi önkormányzat szubvenciót 2022 nyaráig biztosít a Ryanairnek járatai működtetéséhez, és
December helyett mindössze jövő február utolsó hetében indulnak újra a Ryanair nagyváradi járatai – jelentette be a Krónikához csütörtökön eljuttatott közleményében a Körös-parti város önkormányzata.
A Ryanair egyébként minap jelentette be, hogy az utasok számának drasztikus csökkenése miatt újra kellett gondolnia az üzleti tervét, és 30 százalékkal csökkentenie kellett repülési kapacitását.
Közben Carsten Spohr, a Lufthansa elnök-vezérigazgatója is úgy nyilatkozott a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitungnak, hogy 33 ezer járat törlését tervezik a téli menetrendjükből az omikron terjedése és a bevezetett korlátozások miatt.
Négy külföldi járattal tér vissza decembertől Nagyváradra a Ryanair írországi székhelyű fapados légitársaság – tájékoztatott kedden a nagyváradi önkormányzat sajtóirodája.
A marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér is a napokban arról tájékoztatott, hogy a Rómába tartó heti két járatot január 9-től szeptemberig felfüggesztik. Hasonlóképpen nem fog közlekedni a londoni járat sem márciusig. Marad viszont a budapesti, a dortmundi és a memmingeni rendszeres járat.
Az elmúlt évek súlyos aszályai és szélsőséges időjárása jelentősen visszavetette a romániai bortermelést, amely 2024-ben 20 százalékkal esett vissza. A tendencia globális: a szőlőültetvények rendkívül érzékenyek az éghajlatváltozásra.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
szóljon hozzá!