Nyaralási kilátások. Görögország tárt karokkal várja a beoltott vagy letesztelt külföldi turistákat
Fotó: Pixabay
Heteken belül, de legkésőbb májusig utazási szempontból is felértékelődhet a koronavírus elleni oltás, illetve a vakcinát igazoló dokumentum – értesüléseink szerint Magyarország esetében is. Az európai vakcinaútlevél bevezetéséig – több más országhoz hasonlóan – Romániában is igazolványt bocsátanak ki mindazok számára, akik már megkapták az oltást, és utazni szeretnének.
2021. március 22., 12:202021. március 22., 12:20
2021. március 22., 12:392021. március 22., 12:39
Külföldi nyaralásunkat is alapvetően befolyásolhatja a koronavírus elleni vakcina, mivel minden jel szerint az oltásról szóló igazolvány lesz az egyetlen olyan dokumentum, amely anélkül biztosítja az akadálymentes utazást, hogy mélyen a zsebünkbe nyúljunk PCR-tesztek vagy ellenanyag-vizsgálatok miatt. Lapunk információi szerint
Egyelőre még nem ez a helyzet. A hatályos kormányrendelet értelmében csak az utazhat korlátozás nélkül Magyarországra – állampolgárságára való tekintet nélkül –, aki a határátlépés során hitelt érdemlően igazolja, hogy a beutazást megelőző hat hónapon belül átesett a Covid–19-betegségen. Magyaroszágon egyébként már van úgynevezett védettségi igazolvány, amelyet azok a magyar állampolgárok kaphatnak, akik megkapták a védőoltást, vagy igazoltan átestek a koronavírus-fertőzésen; egyelőre azonban nem született arról, mire jogosít fel a tanúsítvány.
Görögország, a romániaiak egyik legkedveltebb nyári úti célja már konkrét lépéseket tett az országba látogatók érdekében. Harisz Theoharisz görög idegenforgalmi miniszter pénteken Claudiu Năsui román gazdasági és turisztikai miniszterrel tárgyalt Bukarestben. Románia különben az első ország, amelyet Theoharisz felkeresett a 2021-es turisztikai szezonra vonatkozó protokoll kidolgozása óta. A megbeszéléseket követően kiderült,
A tíz év alatti gyerekek esetében nincs szükség tesztre. Năsui elmondta, az európai vakcinaútlevél bevezetéséig a bukaresti hatóságok igazolványt fognak kibocsátani mindazok számára, akik megkapták már a koronavírus elleni vakcinát, és turisztikai céllal utazni szeretnének. Erről a román kormánynak kell döntést hoznia. A gazdasági miniszter szerint
Fotó: Pixabay
A népszerű tengerpartjával Romániában is vonzónak számító Bulgária is várja a turistákat. Mariana Nikolova turisztikai tárcavezető a napokban közölte: május 1-én tervezik megnyitni az idei turistaszezont. A turisták alapesetben háromféle módon léphetnek be az országba: az Európai Gyógyszerügynökség által jóváhagyott oltással, negatív PCR-teszttel vagy antitest-igazolással, amely bizonyítja, hogy az illető átesett a fertőzésen.
Lapunk megkérdezte Ciprus és Olaszország bukaresti nagykövetségét, terveznek-e a göröghöz hasonló eljárást biztosítani a nyaralások idejére. Mindkét külképviselettől azt a választ kaptuk, hogy egyelőre nincs erre vonatkozó hivatalos határozat, az olasz nagykövetség illetékese ugyanakkor hozzátette: májusig döntés várható az ügyben.
Az EU ugyanakkor ezúttal is „hozza a formáját”, a különböző fórumokon ideológiai, filozófiai vita várható az egyesek által diszkriminatívnak tartott lépésről, ami nyilvánvalóan késleltetni fogja a döntést. Az Európai Bizottság javaslata szerint
Az ingyenes, QR-kóddal ellátott igazolványt minden tagállam nyelvén kiállítják, angol változata is lesz, és az EU területén mindenhol érvényes lesz.
Fotó: Pixabay.com
Bukarestben tárgyalt a hétvégén Grigoriosz Tassziosz, a görögországi szállodaipari szövetség elnöke is, aki szerint ebben az évben mintegy 700 ezer vendéget várnak Romániából a görögországi szállásadók. Ez a fele a pandémiát megelőző évben, 2019-ben Görögországban nyaralt román állampolgárok számának, míg 2020-ban mintegy 300 ezren töltötték vakációjukat a balkán országban. Tassziosz elmondta azt is, tárgyalásokba bocsátkoznak a görögországi szállodákkal annak érdekében, hogy
Görögországban jelenleg még szigorú járványügyi korlátozások vannak érvényben azokban a térségekben, ahol magas a fertőzöttek száma. Athénban és más piros besorolású fertőzöttebb övezetekben március 22-ig fenntartják a korlátozásokat, csak a létfontosságú termékeket árusító üzletek tarthatnak nyitva, és március 29-éig zárva maradnak az iskolák.
Görögországban idén hivatalosan május 14-től kezdődik az idegenforgalmi szezon, határait azonban várhatóan már április közepétől megnyitja az Európai Unióból érkező turisták előtt – jelentette be pénteken Bukarestben Harisz Theoharisz idegenforgalmi miniszter Claudiu Năsui román gazdasági és turisztikai miniszterrel folytatott tárgyalásai ut&
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
szóljon hozzá!