Fotó: Barabás Ákos
Románia a második helyet foglalja el Bulgária után az Európai Unióban a legalacsonyabb üzemanyagárak tekintetében – mutatnak rá az Európai Bizottság kiadványában, az Oil Bulletinben közölt adatok.
2020. október 28., 13:482020. október 28., 13:48
Október 19-étől kezdődően Romániában egy liter benzin ára átlagban 0,934 euró, míg az uniós átlag literenként 1,265 euró.
A következő legmagasabb ár az olaszországi (1,389 euró/liter) és a svédországi (1,362 euró/liter) – közölte az Agerpres.
A gázolaj esetében hasonló a helyzet. Romániában a gázolaj literenkénti ára 0,906 euró, az uniós átlagár pedig 1,105 euró/liter. A bolgárok fizetnek a legkevesebbet a gázolajért, literenként 0,866 eurót, a legtöbbet pedig a svédek (literenként 1,341 eurót), a belgák (1,269 eurót) és az olaszok (1,260 eurót). A fent szereplő értékek fogyasztói árak, minden adót és illetéket tartalmaznak. A kiadvány szerint Románia részéről a gazdasági minisztérium szolgáltatta az adatokat.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!