Fotó: Mol Románia
Mozga Gábort nevezték ki a Mol Románia új ügyvezető igazgatójának 2024. január 1-től – tájékoztatott hétfőn a vállalat. A Krónikához eljuttatott közlemény szerint Ene Camelia karrierjét 17 év után a MOL-on kívül folytatja.
2024. január 08., 12:552024. január 08., 12:55
2024. január 08., 12:572024. január 08., 12:57
Szolgáltatásainkat úgy fejlesztjük, hogy ügyfeleink folyamatosan változó igényeinek megfeleljenek, és olyan technikai megoldásokat integrálunk, amelyek által személyre szabottabb ügyfélélményt biztosíthatunk. Alkalmazkodóképesek, innovatívak maradunk és megőrizzünk ügyfélközpontú hozzáállásunkat, annak érdekében, hogy fenntartsuk a MOL egyedi, megkülönböztetett márkaidentitását. Örömömre szolgál, hogy a Mol Románia elkötelezett csapatát ebben a fejlődési szakaszban vezethetem” – idézi a közlemény Mozga Gábort, a MOL Románia új ügyvezető igazgatóját.
2019-ben csatlakozott a vállalathoz, azóta vezetőként a Mol-csoport kiskereskedelmi és értékesítési osztályának kilenc országot érintő fejlesztéséért és irányításáért felelt.
Az elmúlt évben Lengyelországban irányította a Mol-csoport eddigi legnagyobb kiskereskedelmi akvizíciójának az integrációját, a „Lotos” hálózat „MOL Polskává” történő átalakítását. Közgazdasági egyetemi végzettséggel rendelkezik, jelentős tapasztalatokat szerzett kereskedelmi és pénzügyi területeken. Több mint két évtizeden át dolgozott nagy FMCG vállalatok igazgatótanácsaiban.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!