Eltűnnek a pluszjelek az energiahatékonyságot jelző címkékről
Fotó: Europa.eu
Az Európai Unió minden tagországban bevezet egy új, a háztartási készülékekre vonatkozó energiacímkét, az intézkedés március elsején életbe lépett. A jelenlegi A +++ és G közötti skálát egyszerűbb paletta váltja fel: A-tól G-ig terjed, a plusz (+) szimbólumok nélkül. Az új címkét első körben a háztartási hűtőszekrények, fagyasztók, mosógépek és szárítók, mosogatógépek, televíziók és elektronikus kijelzők számára vezetik be.
2021. március 01., 14:492021. március 01., 14:49
„Az energiacímke 1994-es bevezetése óta az Európai Unió fogyasztókat érintő egyik legsikeresebb kezdeményezése, amely segíti őket az energiatakarékos termékek kiválasztásában, miközben elősegíti az EU éghajlat- és energiapolitikai céljainak elérését” – áll az energiaügyi minisztérium közleményében.
Az elmúlt 25 évben a címke sikeresen segítette a fogyasztókat az energiatakarékosságban és a költségek csökkentésében.
E sikertörténet folytatásához az EU most egy átdolgozott és átláthatóbb címkét vezet be, hogy a jövőben hatékonyabb útmutatást nyújtson a fogyasztóknak.
A fényforrások szeptemberben kerülnek sorra. Minden más termékcsoport esetében, mint például a légkondicionálás, a fűtés és a melegvíz-előállítás, az új címkéket később vezetik be. Az új rendszer leegyszerűsíti a fogyasztói orientációt. Ugyanakkor
Március 1. és 18. között a kiskereskedők új címkéket vezetnek be az első termékcsoportok számára. A következő hónapokban értékesített régebbi termékek a régi címkét viselhetik, de 2021 novemberét követően már nem lehet őket értékesíteni. A fényforrások esetében az új energiacímkét 2021 szeptember 1-jén vezetik be. Az online értékesítéshez az energiacímkét vagy a termék ára mellett kell feltüntetni, vagy alternatívaként az energiahatékonysági osztályt „színes nyíllal” kell feltüntetni, hivatkozással a megfelelő energiacímkére.
További információ a Romania Label 2020 weboldalon található, amely útmutatást és segédeszközöket kínál a fogyasztók, a kiskereskedők és más érdekelt felek számára.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!