Fotó: Pál Árpád
A PayU Románia adatai szerint az idei fekete pénteken 12 óra 30 percig mintegy 353 millió lejt költöttek a romániaiak online vásárlásra.
2023. november 10., 16:272023. november 10., 16:27
A tranzakciók száma meghaladta a 625 ezret, egyenkénti értékük átlaga pedig 625 lej volt. A legforgalmasabb időpont 8 óra 45 perckor volt, amikor egy időben 7431 rendelést adtak le a vásárlók.
A PayU Románia adatai szerint a legkeresettebb termékek az elektronikus és számítástechnikai cikkek voltak: a háztartási gépek, laptopok, televíziók és mobiltelefonok. Népszerűek voltak ezek mellett a testápolási termékek, az italok, a divatáruk és a lakberendezési kiegészítők is.
A legnagyobb értékű rendelés 54 129 lej volt, az összeget számítástechnikai eszközökre költötte a vásárló – számolt be az Agerpres.
Úgy tűnik, a vásárlások piros betűs ünnepeként számon tartott fekete péntekre is rányomja bélyegét a lakossági fogyasztás befékezése, legalábbis ezt mutatja az MKOR szerdán közzétett, a fekete pénteki vásárlási szándékot górcső alá vevő felmérése.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
szóljon hozzá!