Fotó: Európai beruházásokért és projektekért felelős minisztérium
A csütörtöki kormányülésen bemutatott tájékoztatás szerint március elejéig összesen 2 147 325 fogyasztási helyet azonosítottak, amelyeknek lakói jogosultak a 2022/166-os sürgősségi kormányrendelet által biztosított, az energiaszámlák kifizetéséhez nyújtott támogatásra.
2023. március 10., 12:372023. március 10., 12:37
A kormány közleménye szerint az összesen 1400 lejes támogatás első 700 lejes részletét 1 789 271 kedvezményezett kapta meg februárban. Miután a kedvezményezettek listáját aktualizálták,
Az Agerpres által idézett tájékoztatás szerint ugyanakkor 590 087 jogosulatlansági értesítést is kiadtak a hatóságok azon háztartások részére, amelyekben az egy főre eső jövedelem meghaladja a 2000 lejt.
Február 20-ától kezdődően, amióta az energiakártyákat használni lehet,
További 350 ezer személlyel bővült az energiakártyák kedvezményezettjeinek listája az egyéni felelősségvállalási nyilatkozatok begyűjtése és feldolgozása után – közölte az európai beruházások minisztériuma.
Mint ismeretes, a kormány döntése értelmében idén 1400 lejes segélyt kapnak a rászorulók energiaszámláik kifizetésére. A háztartásonként megítélt támogatást két, egyenként 700 lejes részletben folyósítják, ez villany-, gáz- és központifűtés-számlák, továbbá gázpalack, tűzifa, fűtőolaj, fapellet és egyéb fűtőanyagok kifizetésére használható.
Számos esetben előfordult, hogy a jogosultak nem rendeltetésének megfelelően próbálták felhasználni azt a kártyát, amelyen a rezsiszámlák kifizetéséhez nyújtott állami támogatást kapták meg – derült ki kormányzati forrásokból.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!