Fotó: Haáz Vince
Számos esetben előfordult, hogy a jogosultak nem rendeltetésének megfelelően próbálták felhasználni azt a kártyát, amelyen a rezsiszámlák kifizetéséhez nyújtott állami támogatást kapták meg – derült ki kormányzati forrásokból.
2023. március 09., 15:532023. március 09., 15:53
2023. március 09., 15:542023. március 09., 15:54
Mint kiderült, volt olyan, aki az ingatlanhitele törlesztőrészletét szerette volna az energiakátryával kifizetni, de olyan is, aki kerékpáralkatrészt szeretett volna vásárolni vele.
Ugyanakkor az illetékesek ismételten felhívják a figyelmet:
Mint ismeretes, az energiakártyát a nehéz helyzetben lévő és kis jövedelemmel rendelkező állampolgárok kapják. A kártyán lévő segéllyel a számlákat lehet kifizetni. A támogatás összesen 1400 lej és két részletben utalják ki, az elsőt februárban, a másodikat szeptemberben.
A támogatásra a 2000 lej alatti jövedelemmel rendelkező nyugdíjasok, rokkantnyugdíjasok, súlyos vagy közepesen súlyos fogyatékkal élő személyek, családtámogatásban és szociális támogatásban részesülő családok jogosultak.
Az eddigi összesítés szerint több mint 300 ezren fizették ki számlájukat a kártyával, az átlagosan kifizetett összeg 312 lej.
Mintegy 54 ezren az online fizetést választották, ám
Az online fizetés mellett a leolvasóval rendelkező postásoknál, valamint a postahivatalokban is kifizethetik a számlákat a jogosultak.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
szóljon hozzá!