Fotó: Gov.ro
Nicolae Ciucă miniszterelnökként jelenleg havonta nettó 16 400 lejt keres, és emellett 18 ezer lejes katonai nyugdíjat kap – emlékeztetett a különnyugdíjakat szabályozó törvénytervezet szerdai szenátusi vitáján Ştefan Pălărie.
2023. március 29., 15:382023. március 29., 15:38
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikusa kiszámolta:
„Nem tudom, hogy ilyen körülmények között beszélthetünk-e költségvetési megtakarításokról” – idézte az ellenzéki szenátor felszólalását az Agerpres hírügynökség.
Ştefan Pălărie kifejtette, hogy a Szociáldemokrata Párttal (PSD) szemben nincsenek is elvárásai, de a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) szemben igen. Szerinte a liberálisok azért nem nyúlnak hozzá a különnyugdíjakhoz, mert nem akarják magukra haragítani pártjuk elnökét. Hangsúlyozta, az USR azt szeretné, hogy
A PNL részéről a szenátus ügyvivő elnöke, Alina Gorghiu reagált az ellenzéki politikus felszólalására. Emlékeztette Ştefan Pălăriét arra, hogy Nicolae Ciucă a román hadsereg tábornoka és vezérkari főnöke volt, aki megjárta az afganisztáni hadszíntereket is. Hozzátette, hogy az USR politikusa csak akkor engedhetné meg magának, hogy ilyen ellenséges hangnemben beszéljen a kormányfőről, ha a Nicolae Ciucáéhoz hasonló katonai karriert futott volna be.
Mint ismeretes, a szenátus első megkeresett házként szerdán fogadta el a különleges nyugdíjakról szóló törvényt módosító tervezetet, a képviselőház lesz a döntéshozó testület.
Elfogadta szerdán a szenátus a nem járulékalapú, különleges nyugdíjként emlegetett szolgálati juttatásokat szabályozó törvényeket módosító tervezetet.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
szóljon hozzá!