Tánczos Barna pénzügyiminiszter: stabilizálni kell a következő hét évre Romániának a bevételeit
Fotó: Tánczos Barna/Facebook
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból (PNRR) – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
2025. május 13., 15:412025. május 13., 15:41
A tárcavezető az uniós tagországok pénzügyminisztereinek brüsszeli ülésén vesz részt, amelyen az importált termékek távértékesítésére vonatkozó áfaszabályokról, valamint az európai biztonság megerősítésének finanszírozási eszközéről (SAFE) tárgyalnak.
„Beszélünk azokról a fontos dolgokról is, amelyek Romániát érintik. 1,3 milliárd lejes bevételre számítunk az Európai Uniótól a helyreállítási alap harmadik kifizetési csomagjából. Ez egy jó hír Románia számára, fontos a bevételek szempontjából az országnak, a költségvetésnek” – fogalmazott a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben Tánczos Barna.
Csak egy európai értékeket képviselő elnök tudja biztosítani a stabilitást és megóvni az országot egy olyan bizonytalan időszaktól, ami veszélybe sodorja a fejlődést – írta péntek este a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
„A következő kormánynak ez az első és legfontosabb feladata. Stabilizálni kell a következő hét évre Romániának a bevételeit, és meg kell teremteni az alapját annak, hogy ki tudjuk fizetni a fizetéseket, a nyugdíjakat, ki tudjuk fizetni a beruházásokat” – szögezte le.
Üzenetében Tánczos Barna hangsúlyozta, az elnökválasztás május 18-i második fordulójában arról dönt az ország, hogy a kiszámíthatóságot vagy a káoszt választja-e. „Ne engedjük, hogy Romániát a káoszba tolják a szélsőségesek!” – üzente a miniszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Romániának kiszámíthatóságra, stabil kormányra, racionálisan gondolkodó államfőre van szüksége – jelentette ki szerdán Tánczos Barna kormányfőhelyettes és pénzügyminiszter, aki teljesen kizártnak nevezte az RMDSZ és az AUR közötti együttműködést.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!