Szerződést bontott a Dacia, a Renault és a Nissan márka hivatalos romániai autójavító műhelyeinek többségét tömörítő egyesület (ACODAREN) az Asirom biztosítótársasággal, amely a szervizek szerint súlyos visszaéléseket követ el.
2016. augusztus 24., 16:062016. augusztus 24., 16:06
2016. augusztus 24., 19:072016. augusztus 24., 19:07
A szervezet a News hírügynökségnek küldött közleményében rámutatott: összesen 55 megállapodást bontottak fel az Astra csődje, illetve a Carpatica elleni fizetésképtelenségi eljáráshoz szükséges intézkedések megindítása óta a kötelező autóbiztosítási (RCA) szektorban piacvezető Asirommal. Marius Ghiban, az egyesület elnöke kifejtette: az Asirom nemcsak az említett két biztosítótársaság ügyfeleit, hanem a kétes módszereiket is átvette, azaz rendszeresen késlekedik a kártérítések kifizetésével, és a műhelyeket olcsó, gyenge minőségű alkatrészek felhasználására kötelezi.
Az osztrák Vienna Insurance Group tulajdonában lévő Asirom piaci részesedése egyébként március végén 25,8 százalékos volt, a portfoliójában szereplő kötvények háromnegyede pedig kötelező gépjármű-biztosítás. Marius Ghiban szerint a biztosító már 1,3 millió lejes adósságot halmozott fel a hivatalos Dacia-, Renault- és Nissan-szervizekkel szemben, emiatt pedig az ügyfelek is egyre elégedetlenebbek. „Mi kénytelenek vagyunk betartani a szerződésbe foglaltakat, de az Asirom egyáltalán nem tartja ezt fontosnak” – panaszolta a szervezet elnöke. Hozzátette: költségei csökkentése érdekében a biztosító azt is kikötötte, hogy a műhelyek melyik beszállítótól rendelhetnek cserealkatrészeket, ezek azonban kis cégek, így a megvásárolt termékek „eredete és minősége is kétes”.
Ghiban hangsúlyozta: a Dacia, a Renault és a Nissan ügyfeleinek nincs okuk aggodalomra, hiszen az Asiromnál biztosítást kötött kliensek autóit ugyanúgy meg fogják javítani ezután is. „Sőt a szerződések felbontása után még gyorsabban és hatékonyabban fog menni a szervizelés. A bürokrácia ugyan bonyolultabb lesz, de a szükséges intézkedéseket mi megtesszük a kliensek helyett, és pluszköltséget sem számolunk fel” – ígérte Marius Ghiban. Az egyesület arról biztosította ügyfeleit, hogy a műhelyek felkészültek a váltásra, már a szükséges formanyomtatványokat is beszerezték, a törvény pedig lehetőséget ad arra, hogy a biztosítottak kedvük szerint válasszanak szervizt függetlenül a biztosítótársaságtól, amelytől kötvényt vásároltak.
Az Asiromnál felmerült anyagi gondokra reagálva egyébként nemrég az osztrák tulajdonos 170 millió lejes tőkeemelést hajtott végre, a Profit.ro hírportál beszámolója szerint pedig megfelezték a brókereknek járó teljesítményalapú juttatásokat is.
Kiválasztotta jogi képviselőjét a Pénzügyi Felügyelet
A Pénzügyi Felügyelet (ASF) a bukaresti Eversheds ügyvédi irodát választotta ki arra, hogy képviselje a hatóság érdekeit a Carpatica biztosítótársaság ellen indítandó csődeljárás során. A céget versenytárgyalás nyomán nevezték ki: a licitre hat ügyvédi irodát hívtak meg, de csak három nyújtott be ajánlatot – közölte az ASF. Ez volt az első lépés a Carpatica ellen foganatosított intézkedések sorában. A felügyelet július végén vonta be a biztosítótársaság működési engedélyét, miután ellenőrzések során fény derült arra, hogy a vállalkozás súlyos anyagi gondokkal küzd. A Carpatica ügyfeleinek a Biztosítási Alapnál (FGA) kell jelentkezniük az őket megillető kártérítések kifizetése érdekében, az összeget viszont csak azután utalják át, hogy a bíróság jogerős ítéletben kimondja a biztosító csődjét.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!