Üresen áll. Egy ideig nem lehet új járatokon repülni Brassóból és Szebenből a Fly Lilivel
Fotó: Facebook/FLY LILI
A Fly Lili légitársaság felfüggesztette a jegyárusítást Nagyszebenben és késlelteti brassói járatainak elindítását.
2024. július 03., 16:412024. július 03., 16:41
Amint arról beszámoltunk, bő kéthetes késéssel hirdette meg május 6-án a jegyértékesítést a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtérről induló, németországi, spanyolországi, olaszországi, görögországi célállomásokra közlekedő járataira a Fly Lili légitársaság.
A Brassó megyei önkormányzat és a romániai alapítású vállalat illetékesei április közepén jelentették be, hogy a németországi Nürnbergbe, Münchenbe és Stuttgartba, a görögországi Thesszalonikibe, a törökországi Isztambulba, valamint az olaszországi Rómába és Milánóba, illetve a spanyolországi Barcelonába is indulnak járatok júniustól, illetve júliustól.
Aztán a cég május 20-án bejelentette: a Nagyszebeni Nemzetközi Repülőtérről induló, júliustól érvényes új járatai révén Róma, Milánó, Barcelona, Stuttgart és Nürnberg válik elérhetővé az erdélyi légikikötőből.
A Fly Lili légitársaság kedden hivatalosan is bejelentette a Nagyszebeni Nemzetközi Repülőtérről induló, júliustól érvényes új járatait: Róma, Milánó, Barcelona, Stuttgart és Nürnberg válik hamarosan elérhetővé az erdélyi légikikötőből.
Ekkor a hivatalosságok nagy csinnadratta közepette közölték a reptéren, hogy a Jürgen Faff szebeni üzletember által alapított légitársaság célja, hogy az erdélyi városok, Brassó és Nagyszeben, illetve Bukarest után lassan Európát is meghódítsák. Ehhez képest most közleményben adták az utasok tudtára:
A társaság szerint az új járatok bejelentése óta „minden tőlük telhetőt megtettek”, hogy a tervezett időpontban elindulhassanak a gépek, ám a különböző kiegészítő szolgáltatások terén is érzékelt szakképzettmunkaerő-hiány miatt – mely globálisan sújtja az ágazatot – nem kapták meg időben ezekre a légi üzemeltetői engedélyt (AOC). Az akkreditáció késlekedése láttán megpróbáltak más légi járműveket bérelni, de a piac telítettsége nem tette lehetővé ezt.
Ezek ismeretében a Fly Lili úgy döntött, július 14-ig halasztja valamennyi brassói járatának indulását. Szebenből július 21-én kellett volna felszálljanak az első gépek Róma, Milánó, Barcelona, Stuttgart és Nürnberg irányába, de ezek sorsa most teljesen bizonytalan, ezért felfüggesztették a jegyértékesítést, amely amúgy még májusban elindult. A vállalat szerint a következő napokban értesítik utasaikat a várható változásokról.
A Fly Lili légitársaság 2023 áprilisában indult útjára, jelenleg csupán vakációs charterjáratokat működtet tunéziai és törökországi célpontok felé. Alapítója, Jürgen Faff medgyesi születésű üzletember korábban számos vitatott beruházása, üzletelése miatt vált hírhedtté a térségben: sajtóbeszámolók szerint „fantom” golfpályát épített több millió eurós uniós forrást felhasználva, a pandémia alatt maszkokat szállított az Unifarm állami vállalatnak, amely utólag több millió eurót visszakövetel, illetve vaskos támogatást kapott egy azóta sem működő napelempark kiépítésére is. Faff luxusautó-gyűjteményéről is nevezetes.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
szóljon hozzá!