Fotó: Pixabay
A munkavállalók mintegy 20 százaléka lehangoltnak érzi magát a pandémia miatt, de csak egyharmaduk fordult pszichológushoz azok közül, akik azt állították, hogy szakember segítségére lenne szükségük – derül ki az eJobs online munkaközvetítő platform felméréséből. Mint az Agerpres hírügynökség által idézett közlemény aláhúzza, az elmúlt 12 hónap gyökeres változásokat hozott az emberek életébe mind magánéleti, mind szakmai téren.
2021. április 08., 10:362021. április 08., 10:36
2021. április 08., 10:532021. április 08., 10:53
A munkaközvetítő platform legújabb közvélemény-kutatása szerint az alkalmazottak többsége azt mondta, bizonytalanság és a jövőtől való félelem jellemzi jelenlegi lelkiállapotát. A válaszadók egyharmada vallotta azt, hogy most sokkal világosabban látja, melyek a prioritások az életében, és ugyanennyien állították, hogy az elmúlt év erősebbekké tette őket, ezért derűlátóan tekintenek a jövőbe.
A megkérdezett alkalmazottak 20 százaléka azt nyilatkozta, hogy lehangoltnak érzi magát, és sokan vannak azok is, akik azt mondják, hogy elveszítették érzelmi egyensúlyukat a járvány miatt, és magányosnak érzik magukat. A felmérés rámutat:
Elsősorban azokról van szó, akik elvesztették állásukat, és nem találtak helyette másikat, vagy olyan cégeknél dolgoznak, amelyek tevékenységét negatívan érintette a válság, vagy még nem sikerült alkalmazkodniuk kellőképpen a távmunkához.
– véli Roxana Drăghici, az eJobs vezető munkatársa.
Ebben az összefüggésben a megkérdezettek egyharmada azt mondta, hogy az elmúlt évben úgy érezte, speciális pszichológiai támogatásra lenne szüksége, de ennek ellenére 62 százalékuk semmit sem tett ebben a tekintetben, a leggyakoribb ok a pénzhiány volt. 18 százalékuk azt nyilatkozta, hogy zavarónak érezte volna, hogy problémáit egy idegennel beszélje meg, 5 százalékuk pedig attól tartott, hogy ismerősei megszólják emiatt.
Ennek fényében a pszichológiai tanácsadás előnyként kezd megjelenni a béren kívüli csomagok tartalmában. A felmérés adatai szerint az elmúlt évben a terápiában részesültek csupán 4 százalékának fizette ezt a szolgáltatást a munkáltató. Sajnos a felmérés egy másik következtetése az, hogy az alkalmazottak 40 százaléka úgy érzi, a vállalat vezetőségét nem érdekli az alkalmazottak érzelmi egészsége” – mondja Roxana Drăghici.
A felmérést márciusban készítették 850, 18 és 56 év közötti személy megkérdezésével.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!