Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) felügyelői úgy döntöttek, hogy több mint 1,8 millió palack Ciuc márkájú sört vonnak ki a forgalomból amiatt, hogy a kupakjukon vagy az üveg nyakán rozsda található.
2024. augusztus 19., 13:552024. augusztus 19., 13:55
2024. augusztus 19., 14:392024. augusztus 19., 14:39
A fogyasztóvédelem hétfőn jelentette be, hogy augusztus első felében széles körű ellenőrzést végeztek, miután panaszok érkeztek arra vonatkozóan, hogy a piacon rozsdás kupakkal vagy rozsdás nyakú Ciuc tételek kerültek forgalomba.
„A négy azonosított tétel a 152-es, 156-os, 173-as és 177-es volt, ami összesen 1 854 180 palackot jelent. Az ellenőrzést végző egységek által azonosított, a kupakon vagy a nyakon rozsdásodó sörösüvegeket kivonták a forgalomból” – közölték a szakhatóság képviselői.
2024. augusztus 16-ig 323 795 olyan palackot vontak vissza a piacról, amelyeknek a kupakján vagy a nyakán rozsda volt.
„Az ANPC arra figyelmezteti a fogyasztókat, hogy amennyiben a megvásárolt sörösüveg kupakján vagy nyakán rozsdanyomokat találnak, függetlenül a márkától, forduljanak a kereskedőhöz, hogy cseréljék ki a terméket vagy térítsék vissza a termék értékét. Ha a kiskereskedő ezt megtagadja, a fogyasztó panaszt tehet a fogyasztóvédelemnél” – húzza alá a közlemény.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
szóljon hozzá!