Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) felügyelői úgy döntöttek, hogy több mint 1,8 millió palack Ciuc márkájú sört vonnak ki a forgalomból amiatt, hogy a kupakjukon vagy az üveg nyakán rozsda található.
2024. augusztus 19., 13:552024. augusztus 19., 13:55
2024. augusztus 19., 14:392024. augusztus 19., 14:39
A fogyasztóvédelem hétfőn jelentette be, hogy augusztus első felében széles körű ellenőrzést végeztek, miután panaszok érkeztek arra vonatkozóan, hogy a piacon rozsdás kupakkal vagy rozsdás nyakú Ciuc tételek kerültek forgalomba.
„A négy azonosított tétel a 152-es, 156-os, 173-as és 177-es volt, ami összesen 1 854 180 palackot jelent. Az ellenőrzést végző egységek által azonosított, a kupakon vagy a nyakon rozsdásodó sörösüvegeket kivonták a forgalomból” – közölték a szakhatóság képviselői.
2024. augusztus 16-ig 323 795 olyan palackot vontak vissza a piacról, amelyeknek a kupakján vagy a nyakán rozsda volt.
„Az ANPC arra figyelmezteti a fogyasztókat, hogy amennyiben a megvásárolt sörösüveg kupakján vagy nyakán rozsdanyomokat találnak, függetlenül a márkától, forduljanak a kereskedőhöz, hogy cseréljék ki a terméket vagy térítsék vissza a termék értékét. Ha a kiskereskedő ezt megtagadja, a fogyasztó panaszt tehet a fogyasztóvédelemnél” – húzza alá a közlemény.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!