Betétdíjas visszaváltási rendszser. A környezetvédelmi miniszter elégedett
Fotó: Facebook/Mircea Fechet
Több mint 290 millió italcsomagolást váltottak vissza a romániaiak tavaly decemberben a betétdíjas visszaváltási rendszer (SGR) keretében – számolt be szerdán a Facebook-oldalán a környezetvédelmi miniszter.
2025. január 15., 17:332025. január 15., 17:33
2025. január 15., 17:402025. január 15., 17:40
Mircea Fechet bejegyzése szerint ez annak a bizonyítéka, hogy a betétdíjas visszaváltás mára már a romániaiak ,,jó szokásává” vált.
és ez a bővítés is hozzájárult ahhoz, hogy a múlt év utolsó hónapjában több mint 27 800 tonna italcsomagolás került az újrahasznosító állomásokra.
Fechet szerint
,,Ebből kiindulva optimista vagyok abban a tekintetben, hogy 2025 lesz az az év, amikor az SGR szinte teljes fordulatszámon fog működni, mert nem vesszük le a lábunkat a gázpedálról” – írta a miniszter, hozzátéve, hogy a következő hónapokban újabb regionális csomagolásszámláló és -válogató központok nyílnak meg.
A Román Nemzeti Bank (BNR) igazgatótanácsa szerdai ülésén úgy döntött, hogy 6,5 százalékon tartja az alapkamatot.
A kormány dolgozik azon, hogy a kiszolgáltatott fogyasztók és a vállalatok esetében fenntartsa az energiaár-sapkát – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu kormányfő.
A kis- és közepes nyugdíjak idén egy ízben nőnek, az indexálásról pedig szeptemberben, az első költségvetési-kiigazítás keretében döntenek – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu kormányfő.
Bár az elmúlt években folyamatosan nőtt a romániai lakosság átlagjövedelme, látványosan megugrott azoknak is a száma, akik hátralékokat halmoznak fel valamely bank vagy más hitelintézet irányában, vagyis évek óta nem törlesztik kölcsöneiket.
Könnyen pórul járhatnak azok a romániai áramfogyasztók, akik az Országos Energetikai Szabályzó Hatóság (ANRE) biztatására az intézmény ár-összehasonlító platformján elérhető ajánlatok alapján váltanak szolgáltatót.
A nyugdíjendszer második pilléréhez tartozó hét romániai magánnyugdíjalap 2024 végén összesen 150,85 milliárd lejt (30,3 milliárd eurót) kezelt, 19 százalékkal nagyobb összeget, mint egy évvel korábban.
Bár sok volt a bizonytalansági tényező, és az ingatlanárak is – sokak várakozásával ellentétben – tovább emelkedtek, nőtt tavaly a Romániában értékesített ingatlanok száma.
Hatvan százalék alá csökkent a hideg időjárás miatt a romániai gáztározók feltöltöttsége, ezért Sebastian Burduja energiaügyi miniszter válságstábot hívott össze a minisztériumba kedd délutánra.
A postai szolgáltatások, a friss gyümölcs és a margarin drágult a legnagyobb mértékben 2024 decemberében 2023 decemberéhez képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
A novemberi 5,11 százalékról decemberben 5,14 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!