Óvtak. A török cégek szabálytalanságokra hivatkozva óvták meg a gyorsforgalmi út megépítésére kiírt pályázat eredményét
Fotó: Florin Birta/Facebook
Egyelőre nem írhatja alá a román útügyi hatóság a szerződést a Nagyvárad és Arad közötti gyorsforgalmi út megépítésére kiírt pályázaton győztesként kihirdetett konzorciummal, mivel két török cég óvást nyújtott be az eredmény ellen.
2025. január 06., 15:132025. január 06., 15:13
Mint arról beszámoltunk, a közúti infrastruktúráért felelős országos társaság (CNAIR) december 16-án jelentette be, hogy a gyorsforgalmi út harmadik szakaszát az ukrán Automagistral Pivden Kft. és a Bihar megyei Precon Transilvania Kft. építheti meg.
Az Óvásokat Elbíráló Országos Tanácshoz benyújtott fellebbezésben a Kolin és Nurol cég a pályázat győztetésről szóló döntés érvénytelenítését és az ajánlatok újbóli kiértékelését kéri.
Az eredmény szerint
Román-ukrán konzorcium építheti a Nagyvárad és Arad között tervezett gyorsforgalmi út harmadik szakaszát – jelentették be hétfőn a közlekedési illetékesek.
A Kolinnak nincs szerződése autópályák vagy gyorsforgalmi utak építésére Romániában, a Makyol a Nagyszeben-Fogaras autópályán dolgozik, a Nurollal társulva a moldvai autópálya 3. tételén, és az észak-erdélyi autópálya Meszes alatt áthaladó alagutat is magában foglaló tételét is megnyerte, a Cengiz pedig a törökországi MAPA-val társulva a Nagyszeben-Pitești autópálya 2. tételére kötött szerződést – számolt be az Economedia.
A török kivitelező elismerte, hogy a műszaki ajánlatban gépelési hiba történt.
Óvásukban azt kifogásolják, hogy nem egy munkanapon belül, hanem csak december 23-án, két nappal a kifogásolási határidő lejárta előtt kaptak betekintést az ajánlattételi dokumentációba.
az 1., Nagyvárad és Nagyszalonta közötti szakasz 33,7 kilométer, a 2., Nagyszalonta és Kisjenő közötti szakasz 39,7 kilométer (amelyhez hozzáadódik a magyar határhoz vezető összekötő 10 kilométeres út), valamint a 3., Kisjenő és Arad közötti rész 47,07 kilométer (amelyhez hozzáadódik az Arad iparnegyedéhez vezető 2,9 kilométeres összekötő út).
Mint ismeretes, a projekt az aradi és bihari önkormányzatok, a CNAIR és a közlekedési minisztérium közötti partnerség keretében valósul meg.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!