Óvtak. A török cégek szabálytalanságokra hivatkozva óvták meg a gyorsforgalmi út megépítésére kiírt pályázat eredményét
Fotó: Florin Birta/Facebook
Egyelőre nem írhatja alá a román útügyi hatóság a szerződést a Nagyvárad és Arad közötti gyorsforgalmi út megépítésére kiírt pályázaton győztesként kihirdetett konzorciummal, mivel két török cég óvást nyújtott be az eredmény ellen.
2025. január 06., 15:132025. január 06., 15:13
Mint arról beszámoltunk, a közúti infrastruktúráért felelős országos társaság (CNAIR) december 16-án jelentette be, hogy a gyorsforgalmi út harmadik szakaszát az ukrán Automagistral Pivden Kft. és a Bihar megyei Precon Transilvania Kft. építheti meg.
Az Óvásokat Elbíráló Országos Tanácshoz benyújtott fellebbezésben a Kolin és Nurol cég a pályázat győztetésről szóló döntés érvénytelenítését és az ajánlatok újbóli kiértékelését kéri.
Az eredmény szerint
Román-ukrán konzorcium építheti a Nagyvárad és Arad között tervezett gyorsforgalmi út harmadik szakaszát – jelentették be hétfőn a közlekedési illetékesek.
A Kolinnak nincs szerződése autópályák vagy gyorsforgalmi utak építésére Romániában, a Makyol a Nagyszeben-Fogaras autópályán dolgozik, a Nurollal társulva a moldvai autópálya 3. tételén, és az észak-erdélyi autópálya Meszes alatt áthaladó alagutat is magában foglaló tételét is megnyerte, a Cengiz pedig a törökországi MAPA-val társulva a Nagyszeben-Pitești autópálya 2. tételére kötött szerződést – számolt be az Economedia.
A török kivitelező elismerte, hogy a műszaki ajánlatban gépelési hiba történt.
Óvásukban azt kifogásolják, hogy nem egy munkanapon belül, hanem csak december 23-án, két nappal a kifogásolási határidő lejárta előtt kaptak betekintést az ajánlattételi dokumentációba.
az 1., Nagyvárad és Nagyszalonta közötti szakasz 33,7 kilométer, a 2., Nagyszalonta és Kisjenő közötti szakasz 39,7 kilométer (amelyhez hozzáadódik a magyar határhoz vezető összekötő 10 kilométeres út), valamint a 3., Kisjenő és Arad közötti rész 47,07 kilométer (amelyhez hozzáadódik az Arad iparnegyedéhez vezető 2,9 kilométeres összekötő út).
Mint ismeretes, a projekt az aradi és bihari önkormányzatok, a CNAIR és a közlekedési minisztérium közötti partnerség keretében valósul meg.
A foglalkoztatott személyek aránya az Európai Unió 20 és 64 év közötti népességén belül 2024-ben 75,8 százalék volt, ami 197,6 millió főt jelent. Ez a legmagasabb arány 2009 óta – derül ki az EU statisztikai hivatalának kedden közölt adataiból.
Bogdan Ivan gazdasági miniszter kedden azt nyilatkozta, hogy elküldték jóváhagyásra a közalkalmazottaknak járó üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet, amelyet még e heti ülésén elfogadhat a kormány.
Az elmúlt háromnegyed év lakásdrágulásának ellenére még mindig Budapest számít az egyik legmegfizethetőbbnek a régiós fővárosok közül – derül ki az ingatlan.com legfrissebb elemzéséből.
Az állategészségügyi hatóság Magyarországon és Szlovákiában is ádáz harcot folytat a fél évszázad után újra megjelent ragadós száj- és körömfájás terjedésének megelőzéséért. Románia megengedi a tej és a hús importját a nem fertőzött országrészekből.
Több mint ötmillió lej kárt okozott az állami költségvetésnek adócsalás révén három autóalkatrészekkel kereskedő Temes megyei vállalkozás – derül ki az Országos Adóhatóság (ANAF) hétfői közleményéből.
A Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetségének (UNSAR) legfrissebb elemzése szerint a CASCO-szerződések alapján tavaly kifizetett 10 legnagyobb kárigény összesen mintegy 5,3 millió lejt tett ki.
Romániában nyitott gyárat a holland textilipari nagyvállalat, az Innofa.
A Trump-kormányzat vámjai példátlan helyzetet teremtettek, Romániának pedig „biztonsági hálót” kell létrehoznia az autóipar és az új vámok által érintett többi ágazat védelmére.
A Moldovai Köztársaságban terjeszkedik a legnagyobb romániai pénzintézet, a Transilvania Bank (Banca Transilvania) – írja az economica.net a pénzintézet közleménye alapján.
Az idei év első két hónapjában 38 százalékkal 1,03 milliárd euróra csökkent Romániában a külföldi közvetlen tőkeberuházások értéke a 2023 azonos időszakában jegyzett 1,66 milliárd euróhoz képest – közölte pénteken a Román Nemzeti Bank (BNR).
szóljon hozzá!