Nem egyezett bele a Román Posta alkalmazottainak többségét tömörítő szakszervezet az állami vállalat vezetőségének átszervezési tervébe, amely szerint 264 állást szüntettek volna meg, illetve 192 alkalmazottat bocsátottak volna el.
2016. augusztus 16., 15:002016. augusztus 16., 15:00
Az érdekvédelmi szervezet – amelynek a kézbesítő társaság 26 ezer alkalmazottja közül 20 ezer a tagja – azzal indokolta a dokumentum elutasítását, hogy a vezetőség nem javasolta a 2009 óta „politikai és baráti szempontok alapján kinevezett” személyek elbocsátását, illetve így létrehozott állások megszüntetését.
Az érintettek kifogásolják, hogy a vezetőség továbbra sem hajlandó felfüggeszteni azokat a posztokat, amelyeket a szakszervezet szerint mesterségesen hoztak létre, és amelyekre egyszerűen nincs szüksége a postának. A szakszervezet ugyanakkor feltételként egy olyan dokumentum aláírását kéri legkésőbb augusztus 25-éig, amely az alkalmazottak számára 200 lejes fizetésemelést garantál. A Román Posta erre reagálva közölte, nem zárkózik el a bérkiegészítéstől, de a juttatásokat észszerű határokon belül kell tartani, ugyanakkor augusztus 24-ére megbeszélésre hívta a szakszervezet képviselőit, hogy az intézkedésről tárgyaljanak.
Múlt héten a Hotnews.ro hírportál számolt be az átszervezési tervről, amelyet annak nyomán dolgoztak ki, hogy egy, 30 éve a postánál dolgozó alkalmazott a szakszervezeti elnöknek és a vállalat vezérigazgatójának is levelet küldött, amelyben kifogásolta, hogy szakszerűen dolgozó alkalmazottakat akarnak elbocsátani, miközben politikailag kinevezett személyek megtarthatják az állásukat. A kézbesítő társaság a sajtó megkeresésére nyomán azóta sem reagált a vádakra. A posta egyébként néhány napja közölte, hogy az év első felében 15,8 millió lejes nettó profitot jegyeztek, ez 2,5 százalékkal haladja meg a tavalyi adatokat.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!