Az új napelemprogramra az energetikailag kiszolgáltatott személyek jogosultak, akik a 2021/226-os törvény hatálya lá esnek
Fotó: Pixabay
Mintegy 122 000 háztartás kaphat napelemeket és energiatárolókat a kiszolgáltatott személyek számára a RePowerEU program révén elkülönített keretből – jelentette be szerdán Adrian Câciu európai beruházásokért felelős miniszter.
2024. október 02., 16:512024. október 02., 16:51
A kormánypalotában tartott sajtótájékoztatón a tárcavezető közölte, hogy a Környezetvédelmi Alapból (AFM) finanszírozott Zöldház programhoz hasonlóan várják a napelemeket és energiatárolókat telepítő cégek jelentkezését, amelyek október 25-étől kezdhetnek feliratkozni a programra. Ennek keretében
A programra az energetikailag kiszolgáltatott személyek jogosultak, akik a 2021/226-os törvény hatálya lá esnek. Közülük kell kiválasztaniuk a pályázó cégeknek ügyfeleiket, akik háztartásába beszerelik majd a napelemeket a megfelelő energiatárolóval együtt.
Az ügyfelek listáját október 25-én, a pályázáskor kell ismertetni. A miniszter szerint a program célja, hogy a beruházások lezárulta után az energetikailag kiszolgáltatott felhasználóknak egyáltalán ne kelljen többé fizetniük az energiafogyasztásért – írja az Agerpres.
A program első szakaszában 122 ezer háztartást látnak el napelemmel és energiatárolóval. A miniszter reményét fejezte ki, hogy a keretet nagy érdeklődésre való tekintettel ki kell majd bővíteni.
Több mint 9300-an iratkoztak fel a központi régió megyéiből hétfőn a Zöldház program 2024-es kiírása keretében elérhető támogatásra.
Elindították pénteken 10 órakor a Zöldház program 2024-es kiírását; az északnyugati régió számára elkülönített, összesen 274,29 millió lejes támogatási keret alig két perc alatt kimerült – tájékoztatott a környezetvédelmi minisztérium.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
A bukaresti kormány által az idei év első három hónapjában felvett hitelek összege 94 milliárd lej volt, ami 16,2 milliárd lejjel haladja meg a 2024 első három hónapjában regisztrált szintet – számolta ki a Profit.ro gazdasági szakportál.
A tavalyi negyedik negyedévben 2023 utolsó három hónapjához mérten a lakásárak 4,9 százalékkal, a bérleti díjak 3,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán bejelentette, hogy idén is folytatódik az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási program.
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az idei év első két hónapjában 5,62 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg hiánya, 35,1 százalékkal nagyobb, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Terv szerint halad Románia OECD-csatlakozásának folyamata, mivel a 25-ből már 13 bizottságban lezárta a tárgyalásokat, legutóbb a vállalatirányítási bizottságban – számolt be szerdán a Facebook-oldalán Marcel Ciolacu kormányfő.
Az Egyesült Államok országra szabott megállapodásokra törekszik az új amerikai vámok bejelentését követően számos állammal meginduló kétoldalú kereskedelmi tárgyalásokon – közölte a Fehér Ház szóvivője kedden.
Bár kedden valamelyest magához tért, az elmúlt időszak történései – főként a Donald Trump amerikai elnök által kivetett importvámok – megtépázták a Bukaresti Értéktőzsdét (BVB) is, amely negatív tartományba került.
szóljon hozzá!