Az új napelemprogramra az energetikailag kiszolgáltatott személyek jogosultak, akik a 2021/226-os törvény hatálya lá esnek
Fotó: Pixabay
Mintegy 122 000 háztartás kaphat napelemeket és energiatárolókat a kiszolgáltatott személyek számára a RePowerEU program révén elkülönített keretből – jelentette be szerdán Adrian Câciu európai beruházásokért felelős miniszter.
2024. október 02., 16:512024. október 02., 16:51
A kormánypalotában tartott sajtótájékoztatón a tárcavezető közölte, hogy a Környezetvédelmi Alapból (AFM) finanszírozott Zöldház programhoz hasonlóan várják a napelemeket és energiatárolókat telepítő cégek jelentkezését, amelyek október 25-étől kezdhetnek feliratkozni a programra. Ennek keretében
A programra az energetikailag kiszolgáltatott személyek jogosultak, akik a 2021/226-os törvény hatálya lá esnek. Közülük kell kiválasztaniuk a pályázó cégeknek ügyfeleiket, akik háztartásába beszerelik majd a napelemeket a megfelelő energiatárolóval együtt.
Az ügyfelek listáját október 25-én, a pályázáskor kell ismertetni. A miniszter szerint a program célja, hogy a beruházások lezárulta után az energetikailag kiszolgáltatott felhasználóknak egyáltalán ne kelljen többé fizetniük az energiafogyasztásért – írja az Agerpres.
A program első szakaszában 122 ezer háztartást látnak el napelemmel és energiatárolóval. A miniszter reményét fejezte ki, hogy a keretet nagy érdeklődésre való tekintettel ki kell majd bővíteni.
Több mint 9300-an iratkoztak fel a központi régió megyéiből hétfőn a Zöldház program 2024-es kiírása keretében elérhető támogatásra.
Elindították pénteken 10 órakor a Zöldház program 2024-es kiírását; az északnyugati régió számára elkülönített, összesen 274,29 millió lejes támogatási keret alig két perc alatt kimerült – tájékoztatott a környezetvédelmi minisztérium.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
szóljon hozzá!