Kellemetlen. A Tarom amszterdami járata jelentős késéssel indult az incidens miatt
Fotó: Facebook/Tarom
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
2024. október 31., 11:012024. október 31., 11:01
Az incidens, amelyre most derült fény, még pénteken történt.
A Boarding Pass légügyi portál beszámolója szerint a holland cég lefoglaltatta a gép feltöltéséhez szükséges kerozint – 7841 liternyi üzemanyagról van szó –, mivel a Tarom nem fizette ki a bíróságok által az utasoknak 2017 és 2021 között megítélt kártérítéseket.
A cég szerint korábban többször is megkereste a Taromot a kártérítések kifizetése érdekében, és a román légitársaság illetékesei ígéretet is tettek erre, de végül nem teljesítették.
A gép személyzete tájékoztatta az incidensről a Tarom vezetőségét, amely mintegy 40 perc múlva át is utalta a szükséges összeget.
A holland cég szerint még további mintegy száz, kártérítésre jogosult utast képvisel, és reményét fejezte ki, hogy a mostani eset után a Tarom kifizeti őket.
A román légitársaság illetékesei elismerték az amszterdami incidenst, azonban
Ennek nyomán úgy értékeli, az incidens elkerülhető lett volna, ha a cég felveszi velük a kapcsolatot.
Elismerte, hogy át kellett utalnia a szükséges összeget, hozzátette ugyanakkor, hogy
Ennek nyomán a román cég most azon dolgozik, hogy visszaszerezze azt a pénzt, amit a hollandok kétszer hajtottak be.
A Boarding Pass szerint egyébként a Tarom hírhedt arról, hogy nem hajlandó kifizetni az utasoknak járó kártérítéseket, ami miatt több ezer bírósági eljárás zajlik ellene.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
A bukaresti kormány által az idei év első három hónapjában felvett hitelek összege 94 milliárd lej volt, ami 16,2 milliárd lejjel haladja meg a 2024 első három hónapjában regisztrált szintet – számolta ki a Profit.ro gazdasági szakportál.
A tavalyi negyedik negyedévben 2023 utolsó három hónapjához mérten a lakásárak 4,9 százalékkal, a bérleti díjak 3,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán bejelentette, hogy idén is folytatódik az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási program.
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az idei év első két hónapjában 5,62 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg hiánya, 35,1 százalékkal nagyobb, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Terv szerint halad Románia OECD-csatlakozásának folyamata, mivel a 25-ből már 13 bizottságban lezárta a tárgyalásokat, legutóbb a vállalatirányítási bizottságban – számolt be szerdán a Facebook-oldalán Marcel Ciolacu kormányfő.
Az Egyesült Államok országra szabott megállapodásokra törekszik az új amerikai vámok bejelentését követően számos állammal meginduló kétoldalú kereskedelmi tárgyalásokon – közölte a Fehér Ház szóvivője kedden.
Bár kedden valamelyest magához tért, az elmúlt időszak történései – főként a Donald Trump amerikai elnök által kivetett importvámok – megtépázták a Bukaresti Értéktőzsdét (BVB) is, amely negatív tartományba került.
szóljon hozzá!