Nagybányát szemelte ki a textilipari gépeket gyártó Karl Mayer GmbH
Fotó: Facebook/Municipiul Baia Mare
Gyárat épít Nagybányán a textilipari gépeket gyártó Karl Mayer GmbH 25 millió eurós befektetéssel – jelentette be kedden a Máramaros megyei önkormányzat.
2024. május 23., 14:282024. május 23., 14:28
A német vállalat egy bérelt csarnokban kezdi meg a termelést.
A cég saját forrásból finanszírozza a beruházást, nem igényelt állami támogatást, közölte Ionel Bogdan, a Máramaros megyei közgyűlés elnöke.
„A csoport úgy döntött, hogy leányvállalatot hoz létre Romániában, Nagybányán” – idézi az Economedia.ro gazdasági portál Roland Kohnt, a vállalat projektmenedzserét. Hozzátette,
Az 1937-ben alapított, jelenleg is családi vállalkozásként működő Karl Mayer GmbH a világ egyik vezető textilipari gépeket gyártó cége. Az MTI szerint Karl Mayer 3100-nál több munkavállalót foglalkoztat, az Amerikai Egyesült Államokban, Indiában, Olaszországban, Hongkongban, Japánban, Kínában, Bangladesben és Svájcban vannak leányvállalatai.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!