Fotó: Pál Árpád
Megközelítőleg 800.000 euróval csökkent a turizmusból befolyó bevétele a parajdi sóbányának, miután a létesítményt lezárták a látogatók elől március közepén, a koronavírus-járvány miatt.
2020. május 19., 21:072020. május 19., 21:07
Seprődi Zoltán, a parajdi sóbánya igazgatója az Agerpres hírügynökségnek azt nyilatkozta, a járvány jelentős visszaesést okozott a bevételekben. 2020 márciusában mindössze 197.000 lej folyt be turizmusból, míg tavaly márciusban ez az összeg 667.000 lejre rúgott. Idén március 13-án a bánya bezárta kapuit a látogatók előtt.
2019 áprilisában a parajdi sóbánya turizmusból befolyó bevétele 1.620.877 lej volt, 67.635 látogatóval, májusban pedig 1.427.000 lej, 49.934 látogatóval.
– hangsúlyozta az igazgató.
A kezelőközpont lezárása nem csupán a bánya turizmusban dolgozó alkalmazottait, hanem a bedolgozó cégek alkalmazottait is sújtotta, például a turistáknak a bányába való szállításával foglalkozó cégeknél dolgozókat.
Seprődi szerint még bizonytalan a bánya újranyitásának a perspektívája, ez a hazai és a nemzetközi járványhelyzettől függ.
Ami a kitermelői ágazatban dolgozókat illeti, a bányaigazgató elmondta, ők folytatják a munkát, a megfelelő óvintézkedések betartásával.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
Az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet idén a GDP 0,6 százalékának, jövőre pedig a GDP 3,35 százalékának megfelelő összeggel javít a költségvetési egyenlegen – állapította meg a Költségvetési Tanács.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint fennáll az a veszély, hogy Románia a jövő év közepéig nem tudja lehívni a rendelkezésére álló uniós helyreállítási forrásokat, ezért a kormánynak a megvalósítható beruházásokra kell összpontosítania.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!