Képünk illusztráció
Fotó: pixabay.com
Az atomenergiában és a földgázban látja Románia energiagondjainak megoldását – jelentette ki pénteken Klaus Iohannis.
2021. október 22., 14:152021. október 22., 14:15
Az államfő az EU-csúcsot megelőző brüsszeli sajtótájékoztatóján kifejtette: az ország zöld energiaforrásokra való áttérése még évtizedekig elhúzódhat, és addig is növelni kellene az atomerőműben termelt villamos áram mennyiségét. Emellett szerinte
Klaus Iohannis elmondta, örvendetesnek tartaná, hogy az energiamennyiség növeléséhez szükséges fejlesztéséket uniós alapokból lehetne finanszírozni. Ezért arra kérte az Európai Bizottságot, hogy még idén ősszel dolgozza ki a fenntartható beruházásokra vonatkozó uniós intézkedéscsomagot – közölte az Agerpres.
Az államfő kitért arra is, hogy az országnak a Fekete-tenger alatti földgázkészletet is használnia kellene. Elmondta, hogy más európai államokkal, köztük Franciaországgal együtt Románia azt szeretné, hogy
Klaus Iohannis kifejtette azt is, Romániában az energiadrágulás problémája „néhány hónapra” megoldódott, az alacsony jövedelmű családok számára az állam kompenzálja az árak növekedését. Hozzátette ugyanakkor, hogy az energiadrágulás automatikusan más termékek árára is kihat, ezért uniós szinten kell „határozott megoldást” találni erre a problémára.
A foglalkoztatott személyek aránya az Európai Unió 20 és 64 év közötti népességén belül 2024-ben 75,8 százalék volt, ami 197,6 millió főt jelent. Ez a legmagasabb arány 2009 óta – derül ki az EU statisztikai hivatalának kedden közölt adataiból.
Bogdan Ivan gazdasági miniszter kedden azt nyilatkozta, hogy elküldték jóváhagyásra a közalkalmazottaknak járó üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet, amelyet még e heti ülésén elfogadhat a kormány.
Az elmúlt háromnegyed év lakásdrágulásának ellenére még mindig Budapest számít az egyik legmegfizethetőbbnek a régiós fővárosok közül – derül ki az ingatlan.com legfrissebb elemzéséből.
Az állategészségügyi hatóság Magyarországon és Szlovákiában is ádáz harcot folytat a fél évszázad után újra megjelent ragadós száj- és körömfájás terjedésének megelőzéséért. Románia megengedi a tej és a hús importját a nem fertőzött országrészekből.
Több mint ötmillió lej kárt okozott az állami költségvetésnek adócsalás révén három autóalkatrészekkel kereskedő Temes megyei vállalkozás – derül ki az Országos Adóhatóság (ANAF) hétfői közleményéből.
A Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetségének (UNSAR) legfrissebb elemzése szerint a CASCO-szerződések alapján tavaly kifizetett 10 legnagyobb kárigény összesen mintegy 5,3 millió lejt tett ki.
Romániában nyitott gyárat a holland textilipari nagyvállalat, az Innofa.
A Trump-kormányzat vámjai példátlan helyzetet teremtettek, Romániának pedig „biztonsági hálót” kell létrehoznia az autóipar és az új vámok által érintett többi ágazat védelmére.
A Moldovai Köztársaságban terjeszkedik a legnagyobb romániai pénzintézet, a Transilvania Bank (Banca Transilvania) – írja az economica.net a pénzintézet közleménye alapján.
Az idei év első két hónapjában 38 százalékkal 1,03 milliárd euróra csökkent Romániában a külföldi közvetlen tőkeberuházások értéke a 2023 azonos időszakában jegyzett 1,66 milliárd euróhoz képest – közölte pénteken a Román Nemzeti Bank (BNR).
szóljon hozzá!