Fotó: RMDSZ.ro
Megszavazta a bukaresti szenátus az RMDSZ által beterjesztett törvénytervezetet, amely egy új állami támogatási rendszert vezet be az földieper-termesztők számára.
2023. október 19., 11:352023. október 19., 11:35
2023. október 19., 11:512023. október 19., 11:51
A javaslat értelmében a földieper-termesztők 10 ezer lejes állami támogatásban részesülhetnek, hektáronként. Az előterjesztés akkor léphet érvénybe, ha döntéshozó kamaraként a képviselőház is megszavazza. Az RMDSZ hírlevele szerint a Magyar Lóránd RMDSZ-es képviselő által kidolgozott javaslatra azért volt szükség, mert az elmúlt időszakban az epertermesztőknek számos hátrányos megkülönböztetésben volt részük.
A törvénytervezet értelmében azok az epertermesztők, akik egyéni vállalkozóként (PFA), családi- és egyéni vállalkozásként, jogi személyként vagy mezőgazdasági termelőszövetkezetként működnek,
és ebből 3000 kg/ha epret értékesítenek minden év november elsejéig.
Az Országos Statisztikai Intézet adatai szerint 2021-ben országos szinten 2000 ha területen termeltek epret Romániában, bár az elmúlt években csökkent az epertermesztés mértéke. Románia külföldről importálja az epret, ezt a tendenciát akarja megfordítani az RMDSZ törvénytervezete.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
Úgy tűnik, hogy a nyaralás során kipipálandó dolgok véget nem érő listáját felváltja a lehetséges élmények listája, ahol semmi sem kötelező, és minden saját tempóban történik.
szóljon hozzá!