Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Több mint 20 ezren nem jelentették be az Országos Adóhatóságnak az online eladásokat, amelyek értéke eléri a 2 milliárd lejt – jelentette be Lucian Heiuș, az ANAF elnöke. Futárcégek buktatták le őket, amelyeknek minden utánvétes rendelést jelenteniük kell.
2023. április 14., 13:202023. április 14., 13:20
„A tavaly bevezetett, a futárcégek által benyújtott, 395-ös űrlap benyújtásának első határidején sajnos találtunk néhány olyan dolgot, amit előrejeleztünk. Nagyon-nagyon sok adás-vételt bonyolítanak ebben az online rendszerben, ezeken a platformokon keresztül, amelyek estében a termékeket futárszolgálatok szállítják ki utánvétes fizetéssel, és semmilyen formában sincsenek bejelentve” – idézte az adóhatóság vezetőjét a Wall-street.ro gazdasági portál.
A legnagyobb összeg elmondása szerint 44 millió lej volt egyetlen személytől, aki kozmetikumokat adott el utánvétellel.
Az ANAF csalás elleni osztálya ezekben az esetekben intézkedéseket foganatosít.
Amint arról korábban beszámoltunk, a futárcégeknek jelenleg a 395-ös űrlapon kell adatokat szolgáltatniuk az ANAF-nak az utánvétes megrendelésekről. Ennek eredményeképpen azokat, akik be nem jelentett online értékesítést végeznek abban a reményben, hogy megússzák büntetlenül, gyakorlatilag lebuktatja a futárszolgálat.
A futárcégeknek jelenteniük kell az Országos Adóhatóságnak (ANAF) azon személyek adatait, akik utánvétellel fizettek az interneten rendelt termékekért – erről döntött szerdai ülésén a kormány.
„A romániai online kereskedelem sajátossága, hogy az online vásárlást végző polgárok többsége még mindig a készpénzt részesíti előnyben fizetési eszközként. Ráadásul az online kereskedők, különösen a szürke zónában tevékenykedők, inkább készpénzben veszik át a termékek ellenértékét a futárszolgálatoktól is. Mivel a futárszolgálatok közvetítő szerepet töltenek be a végső vásárló és az online áruház üzemeltetője között, ők gyűjtik be, és adhatják meg az ANAF számára az online tranzakciókból származó bevételek valódi kedvezményezettjeinek azonosításához szükséges információkat” – érvelt az adóhatóság a 395-ös űrlapról szóló határozat indoklásában.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
szóljon hozzá!