Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Több mint 20 ezren nem jelentették be az Országos Adóhatóságnak az online eladásokat, amelyek értéke eléri a 2 milliárd lejt – jelentette be Lucian Heiuș, az ANAF elnöke. Futárcégek buktatták le őket, amelyeknek minden utánvétes rendelést jelenteniük kell.
2023. április 14., 13:202023. április 14., 13:20
„A tavaly bevezetett, a futárcégek által benyújtott, 395-ös űrlap benyújtásának első határidején sajnos találtunk néhány olyan dolgot, amit előrejeleztünk. Nagyon-nagyon sok adás-vételt bonyolítanak ebben az online rendszerben, ezeken a platformokon keresztül, amelyek estében a termékeket futárszolgálatok szállítják ki utánvétes fizetéssel, és semmilyen formában sincsenek bejelentve” – idézte az adóhatóság vezetőjét a Wall-street.ro gazdasági portál.
A legnagyobb összeg elmondása szerint 44 millió lej volt egyetlen személytől, aki kozmetikumokat adott el utánvétellel.
Az ANAF csalás elleni osztálya ezekben az esetekben intézkedéseket foganatosít.
Amint arról korábban beszámoltunk, a futárcégeknek jelenleg a 395-ös űrlapon kell adatokat szolgáltatniuk az ANAF-nak az utánvétes megrendelésekről. Ennek eredményeképpen azokat, akik be nem jelentett online értékesítést végeznek abban a reményben, hogy megússzák büntetlenül, gyakorlatilag lebuktatja a futárszolgálat.
A futárcégeknek jelenteniük kell az Országos Adóhatóságnak (ANAF) azon személyek adatait, akik utánvétellel fizettek az interneten rendelt termékekért – erről döntött szerdai ülésén a kormány.
„A romániai online kereskedelem sajátossága, hogy az online vásárlást végző polgárok többsége még mindig a készpénzt részesíti előnyben fizetési eszközként. Ráadásul az online kereskedők, különösen a szürke zónában tevékenykedők, inkább készpénzben veszik át a termékek ellenértékét a futárszolgálatoktól is. Mivel a futárszolgálatok közvetítő szerepet töltenek be a végső vásárló és az online áruház üzemeltetője között, ők gyűjtik be, és adhatják meg az ANAF számára az online tranzakciókból származó bevételek valódi kedvezményezettjeinek azonosításához szükséges információkat” – érvelt az adóhatóság a 395-ös űrlapról szóló határozat indoklásában.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!