Fotó: Videófelvétel
Megtörtént kedden az első kapavágás azon a terelőúton, amely Nagyvárad irányából megkerüli majd Váradszentmártont, Félixfürdőt és Püspökfürdőt, tehermentesítve így községközpontot, a népszerű fürdőhelyeket és a megyeszékhely irányából odavezető utat.
2022. október 18., 11:542022. október 18., 11:54
2022. október 18., 12:092022. október 18., 12:09
A közlekedési minisztérium a múlt héten adta ki az építési engedélyt a körgyűrű megtervezésére és megépítésére kiírt versenytárgyalásból győztesként kikerült Erbașu Rt. (fővállalkozó), a Drumuri Orășenești Rt., a Procons Group Kft., és a Váhostav SK cégekből álló román–szlovák konzorcium
A beruházás része annak az intézkedéscsomagnak, amelynek célja akadálymentesíteni Nagyvárad metropolisövezetének közúti közlekedését – emlékeztetett az építőtelep keddi átadásán Ilie Bolojan, a Bihar megyei közgyűlés elnöke, aki szerint
Cristian Pistol, a romániai közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója eközben azt hangsúlyozta, hogy a fővállalkozó neve – az eddigi tapasztalatok alapján – garanciát jelent arra, hogy a terelőút határidőre megépül.
a körgyűrű építésének határideje ugyanis 17 hónap, ebből három hónapot vesz igénybe a tervezés, 14 hónapot pedig a kivitelezés.
A benyújtott ajánlat szerint a beruházás értéke 148 940 166,91 lej áfa nélkül. A finanszírozást európai uniós forrásokból biztosítják, a 2014–2020-as Nagy Infrastruktúra Operatív Program keretében.
A terelőút 5,7 kilométer hosszú lesz, amihez még hozzáadódik a bekötőutak hossza, ami több mint két kilométer. A körgyűrű kétsávos lesz, menetirányonként egy-egy sávval, és 10 méter széles. A terelőút mentén három méter széles kerékpárutat alakítanak ki.
Létesül majd három híd, két felüljáró, egy viadukt és három körforgalom is. Ezek mellett a 76-os jelzésű főút és az új körgyűrű közötti összeköttetés biztosítására egy 900 méter hosszú bekötőutat építenek a Váradszentmárton bejáratánál lévő körforgalom közelében, az úgynevezett ANL- negyedben.
Románia előrelépést tett a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) való csatlakozás folyamatában, és a jelenlegi ütemet tartani fogja – jelentette ki szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A nemrég szinte bezárt marosludasi cukorgyár a tulajdonosváltást követően immár napi 24 órában üzemel, hogy feldolgozza a félezer erdélyi gazdától érkező nyersanyagot. A cukorgyár 8800 hektár cukorrépaföldre kötött szerződést.
A Németország által ideiglenesen bevezetett közúti határellenőrzés veszteségeket okoz a fuvarozóknak, az így keletkezett megnövekedett költségeket pedig a végső fogasztó, a vásárló fizeti majd meg.
A román GDP éves növekedése 2024-ben 1,8 százalékra mérséklődik, ami az első félévben tapasztalt pozitív tendenciák ellenére jóval elmarad a korábban becsült 3 százaléktól – állapították meg friss elemzésükben a kolozsvári BBTE munkatársai.
Tavaly 7042 lej volt a havi bruttó átlagbér Romániában, 916 lejjel, azaz 15 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Csaknem 900 millió lejjel egészíti ki a mezőgazdasági minisztérium költségvetését a kormány a szerdai ülésen.
Év végéig érvényben marad a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások (kgfb, RCA) díjának korlátozása.
Az Európai Bizottság a romániai aszálykár után járó kártérítés töredékét fizeti ki az országnak, a bukaresti mezőgazdasági minisztérium által beígért 200 eurós kárpótlás a jövő ködébe vész.
Bevezeti a bankkártyás vonatjegyvásárlás lehetőségét a járatokon az ország legnagyobb magánvasút-társasága. Az erdélyi alapítású vállalat szerelvényein felszállás után, a kalauznál is vonatjegyet lehet váltani elektronikus fizetéssel.
Kanada azt a feltételt szabta egy, a cernavodai atomerőmű új blokkjainak megépítéséhez szükséges hitel folyósításához, hogy Románia Ukrajnába és Moldovába is exportáljon az ott megtermelt áramból – derült ki kedden.
szóljon hozzá!