Fotó: Videófelvétel
Megtörtént kedden az első kapavágás azon a terelőúton, amely Nagyvárad irányából megkerüli majd Váradszentmártont, Félixfürdőt és Püspökfürdőt, tehermentesítve így községközpontot, a népszerű fürdőhelyeket és a megyeszékhely irányából odavezető utat.
2022. október 18., 11:542022. október 18., 11:54
2022. október 18., 12:092022. október 18., 12:09
A közlekedési minisztérium a múlt héten adta ki az építési engedélyt a körgyűrű megtervezésére és megépítésére kiírt versenytárgyalásból győztesként kikerült Erbașu Rt. (fővállalkozó), a Drumuri Orășenești Rt., a Procons Group Kft., és a Váhostav SK cégekből álló román–szlovák konzorcium
A beruházás része annak az intézkedéscsomagnak, amelynek célja akadálymentesíteni Nagyvárad metropolisövezetének közúti közlekedését – emlékeztetett az építőtelep keddi átadásán Ilie Bolojan, a Bihar megyei közgyűlés elnöke, aki szerint
Cristian Pistol, a romániai közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója eközben azt hangsúlyozta, hogy a fővállalkozó neve – az eddigi tapasztalatok alapján – garanciát jelent arra, hogy a terelőút határidőre megépül.
a körgyűrű építésének határideje ugyanis 17 hónap, ebből három hónapot vesz igénybe a tervezés, 14 hónapot pedig a kivitelezés.
A benyújtott ajánlat szerint a beruházás értéke 148 940 166,91 lej áfa nélkül. A finanszírozást európai uniós forrásokból biztosítják, a 2014–2020-as Nagy Infrastruktúra Operatív Program keretében.
A terelőút 5,7 kilométer hosszú lesz, amihez még hozzáadódik a bekötőutak hossza, ami több mint két kilométer. A körgyűrű kétsávos lesz, menetirányonként egy-egy sávval, és 10 méter széles. A terelőút mentén három méter széles kerékpárutat alakítanak ki.
Létesül majd három híd, két felüljáró, egy viadukt és három körforgalom is. Ezek mellett a 76-os jelzésű főút és az új körgyűrű közötti összeköttetés biztosítására egy 900 méter hosszú bekötőutat építenek a Váradszentmárton bejáratánál lévő körforgalom közelében, az úgynevezett ANL- negyedben.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!