Fotó: Videófelvétel
Megtörtént kedden az első kapavágás azon a terelőúton, amely Nagyvárad irányából megkerüli majd Váradszentmártont, Félixfürdőt és Püspökfürdőt, tehermentesítve így községközpontot, a népszerű fürdőhelyeket és a megyeszékhely irányából odavezető utat.
2022. október 18., 11:542022. október 18., 11:54
2022. október 18., 12:092022. október 18., 12:09
A közlekedési minisztérium a múlt héten adta ki az építési engedélyt a körgyűrű megtervezésére és megépítésére kiírt versenytárgyalásból győztesként kikerült Erbașu Rt. (fővállalkozó), a Drumuri Orășenești Rt., a Procons Group Kft., és a Váhostav SK cégekből álló román–szlovák konzorcium
A beruházás része annak az intézkedéscsomagnak, amelynek célja akadálymentesíteni Nagyvárad metropolisövezetének közúti közlekedését – emlékeztetett az építőtelep keddi átadásán Ilie Bolojan, a Bihar megyei közgyűlés elnöke, aki szerint
Cristian Pistol, a romániai közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója eközben azt hangsúlyozta, hogy a fővállalkozó neve – az eddigi tapasztalatok alapján – garanciát jelent arra, hogy a terelőút határidőre megépül.
a körgyűrű építésének határideje ugyanis 17 hónap, ebből három hónapot vesz igénybe a tervezés, 14 hónapot pedig a kivitelezés.
A benyújtott ajánlat szerint a beruházás értéke 148 940 166,91 lej áfa nélkül. A finanszírozást európai uniós forrásokból biztosítják, a 2014–2020-as Nagy Infrastruktúra Operatív Program keretében.
A terelőút 5,7 kilométer hosszú lesz, amihez még hozzáadódik a bekötőutak hossza, ami több mint két kilométer. A körgyűrű kétsávos lesz, menetirányonként egy-egy sávval, és 10 méter széles. A terelőút mentén három méter széles kerékpárutat alakítanak ki.
Létesül majd három híd, két felüljáró, egy viadukt és három körforgalom is. Ezek mellett a 76-os jelzésű főút és az új körgyűrű közötti összeköttetés biztosítására egy 900 méter hosszú bekötőutat építenek a Váradszentmárton bejáratánál lévő körforgalom közelében, az úgynevezett ANL- negyedben.
Számos erdélyi település, idegenforgalmi célpont húzhat hasznot a klímaváltozás elleni harcból, ugyanis a bukaresti hatóságok a globális felmelegedés veszélyei ismeretében módosítani kívánják az országos turizmusfejlesztési kerettervet.
Lényegesen több pénzt költenek a romániai turisták külföldön, mint a külföldiek Romániában a Romanian Economic Monitor friss elemzése szerint.
Alig néhány olyan ország található még Európában, ahol édesebb egy Fanta Orange, mint Romániában. Nálunk csaknem háromszor annyi cukrot tartalmaz ugyanaz az üdítő, mint például a Horvátországban forgalmazott verzió.
Marcel Ciolacu miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy hétfőn találkozót tart az üzleti szféra képviselőivel az esetleges 2025-ös adóintézkedésekről, ugyanakkor megbeszélést kezdeményez a jelenleg 175 milliárd lejre becsült hátralékok behajtásáról.
„Egyetlen nyugdíj sem csökken. Hadd legyek nagyon világos. Egyetlen nyugdíjas sem fog szeptemberben alacsonyabb nyugdíjat kapni, mint augusztusban” – jelentette ki immár sokadjára Simona Bucura-Oprescu munkaügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Románia jelenleg 2,878 milliárd köbméter földgázt tárol föld alatti tárolókban, és a töltöttségi szint 90,79 százalékos, ami azt jelenti, hogy az ország több mint 70 nappal a tervezettnél korábban teljesítette a földgáztárolási célját.
Elképesztő, 3000 lejt közelítő összegbe is belekerülhet egy igazolás, amelyet a nyugdíj újraszámításához megkövetelnek az állami hatóságok, emiatt a munkaügyi minisztérium a Versenytanácshoz fordul.
Az idei év első hat hónapjában 834 800 tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia, 19,9 százalékkal (138 800 toe) többet, mint az előző év azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közölt adataiból.
Éjszakánként és személyenként 38 lejes kezdőáron kínál szállást a turistáknak a román tengerparti hotelek egy része a szeptember 1–30. között zajló Tengerpart mindenkinek elnevezésű program keretében.
Az állategészségügyi hatóság fellépésének köszönhetően nem terjedt át újabb megyékre a juhpestis, ennek ellenére az exportlehetőségek beszűkültek. A védőoltás kötelezővé tételével Románia három évre le kellene mondjon az élőállatexportról.
szóljon hozzá!