Az Arctic és a Borsec vezeti idén a legerősebb romániai márkák listáját, míg a tízévesnél fiatalabb márkák rangsorában a Tazz, a Lăptăria cu Caimac és a 5toGo áll az élen – derül ki egy kutatócég és egy üzleti magazin közös felméréséből.
2023. október 03., 10:012023. október 03., 10:01
A legerősebb romániai márkákat rangsoroló lista második helyét az eMAG, a harmadikat a Napolact foglalja el. Ezeket követi az Aqua Carpatica, a Bucovina, a Pate Bucegi, a FAN Courier, a Dorna, a Dacia és a Gerovital.
Idén külön rangsorolták a tízévesnél fiatalabb márkákat.
Fotó: Facebook/Electrocasnice Arctic
Az Agerpres hírügynökség által szemlézett felmérés készítői szerint a megkérdezettek azt mondták, hogy 2023-ban ugyanannyi romániai márkát/terméket vásároltak, mint tavaly (46 százalék), sokan többet is, mint egy évvel korábban (28 százalék). „Egyre nagyobb a kereslet a romániai márkák iránt, a megkérdezettek 39 százaléka arra számít, hogy jövőre még több romániai terméket fog vásárolni” – mutat rá a közlemény.
A BrandRO-felmérés készítésekor figyelembe vett szempont a márkák iránti bizalom és az azokhoz való kötődés erőssége volt, a pénzügyi és kereskedelmi mutatókat mellőzték.
A Biz magazin és az Unlock Market Research 14 éve minden évben összeállítja a romániai márkák rangsorát.
Ismét a Dacia Románia legértékesebb brandje: az autógyártó helyet cserélt a korábbi listavezető eMAG webáruházzal egy független nemzetközi márkaértékelési és -elemzési tanácsadó cég, a Brand Finance frissen közölt top 50-es rangsorában.
Donald Trump elnök „gazdasági forradalomnak” nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.
Idén márciusban 907 612 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 8681-gyel kevesebben, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Megnyílt Brassó megyében Románia első, napelemeket újrahasznosító üzeme – jelentette be Adrian Veștea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke pénteken.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
szóljon hozzá!