Az Arctic és a Borsec vezeti idén a legerősebb romániai márkák listáját, míg a tízévesnél fiatalabb márkák rangsorában a Tazz, a Lăptăria cu Caimac és a 5toGo áll az élen – derül ki egy kutatócég és egy üzleti magazin közös felméréséből.
2023. október 03., 10:012023. október 03., 10:01
A legerősebb romániai márkákat rangsoroló lista második helyét az eMAG, a harmadikat a Napolact foglalja el. Ezeket követi az Aqua Carpatica, a Bucovina, a Pate Bucegi, a FAN Courier, a Dorna, a Dacia és a Gerovital.
Idén külön rangsorolták a tízévesnél fiatalabb márkákat.
Fotó: Facebook/Electrocasnice Arctic
Az Agerpres hírügynökség által szemlézett felmérés készítői szerint a megkérdezettek azt mondták, hogy 2023-ban ugyanannyi romániai márkát/terméket vásároltak, mint tavaly (46 százalék), sokan többet is, mint egy évvel korábban (28 százalék). „Egyre nagyobb a kereslet a romániai márkák iránt, a megkérdezettek 39 százaléka arra számít, hogy jövőre még több romániai terméket fog vásárolni” – mutat rá a közlemény.
A BrandRO-felmérés készítésekor figyelembe vett szempont a márkák iránti bizalom és az azokhoz való kötődés erőssége volt, a pénzügyi és kereskedelmi mutatókat mellőzték.
A Biz magazin és az Unlock Market Research 14 éve minden évben összeállítja a romániai márkák rangsorát.
Ismét a Dacia Románia legértékesebb brandje: az autógyártó helyet cserélt a korábbi listavezető eMAG webáruházzal egy független nemzetközi márkaértékelési és -elemzési tanácsadó cég, a Brand Finance frissen közölt top 50-es rangsorában.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
Az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet idén a GDP 0,6 százalékának, jövőre pedig a GDP 3,35 százalékának megfelelő összeggel javít a költségvetési egyenlegen – állapította meg a Költségvetési Tanács.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint fennáll az a veszély, hogy Románia a jövő év közepéig nem tudja lehívni a rendelkezésére álló uniós helyreállítási forrásokat, ezért a kormánynak a megvalósítható beruházásokra kell összpontosítania.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Kétszeresére emelték nemrég a Tarom román légitársaság igazgatótanácsi tagjainak illetményét. A döntést azzal magyarázzák, hogy a cég a 2024-ben profitot termelt, ami „példátlan” az elmúlt tíz évben.
A Romániai Prosumerek és Energiaközösségek Szövetsége (APCE) azzal vádolta meg Diana Buzoianu új környezetvédelmi minisztert, hogy a roncsprogramok és a Zöld ház program 2025-ös programjainak teljes leállítását tűzte ki célul.
Bár a Bolojan-kormány által az óriásira dagadt költségvetési hiány visszaszorítására kidolgozott megszorítások még csak ezután jönnek, a lakosság máris visszafogta a kiadásait.
szóljon hozzá!