Az Arctic és a Borsec vezeti idén a legerősebb romániai márkák listáját, míg a tízévesnél fiatalabb márkák rangsorában a Tazz, a Lăptăria cu Caimac és a 5toGo áll az élen – derül ki egy kutatócég és egy üzleti magazin közös felméréséből.
2023. október 03., 10:012023. október 03., 10:01
A legerősebb romániai márkákat rangsoroló lista második helyét az eMAG, a harmadikat a Napolact foglalja el. Ezeket követi az Aqua Carpatica, a Bucovina, a Pate Bucegi, a FAN Courier, a Dorna, a Dacia és a Gerovital.
Idén külön rangsorolták a tízévesnél fiatalabb márkákat.
Fotó: Facebook/Electrocasnice Arctic
Az Agerpres hírügynökség által szemlézett felmérés készítői szerint a megkérdezettek azt mondták, hogy 2023-ban ugyanannyi romániai márkát/terméket vásároltak, mint tavaly (46 százalék), sokan többet is, mint egy évvel korábban (28 százalék). „Egyre nagyobb a kereslet a romániai márkák iránt, a megkérdezettek 39 százaléka arra számít, hogy jövőre még több romániai terméket fog vásárolni” – mutat rá a közlemény.
A BrandRO-felmérés készítésekor figyelembe vett szempont a márkák iránti bizalom és az azokhoz való kötődés erőssége volt, a pénzügyi és kereskedelmi mutatókat mellőzték.
A Biz magazin és az Unlock Market Research 14 éve minden évben összeállítja a romániai márkák rangsorát.
Ismét a Dacia Románia legértékesebb brandje: az autógyártó helyet cserélt a korábbi listavezető eMAG webáruházzal egy független nemzetközi márkaértékelési és -elemzési tanácsadó cég, a Brand Finance frissen közölt top 50-es rangsorában.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
Az államnak az áramszolgáltatókkal szembeni tartozásai az energiaár-szabályozási rendszer alkalmazása után 2024-re mintegy 1 milliárd euróra becsülhetők, de ezt az összeget az Országos Energetikai Szabályozó Hatóság (ANRE) nem ismerte el.
A Versenytanács valószínűleg arra fogja kérni a Mega Image üzletláncot, hogy értékesítse valamivel kevesebb mint száz üzletét a Profi átvétele érdekében azokon a településeken, ahol a két üzletlánc átfedésben van.
A KBK Kraft Kraft Project Kovászna megyében építi fel Románia első fotovoltaikuspanel-gyárát – a vállalat csütörtökön írt alá szerződést az energiaügyi tárcával, hogy 19,3 millió eurós támogatást kapjon a helyreállítási tervből – közölték.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint pénteken a csütörtöki 394,4609 lejről 5,4592 lejjel (1,38 százalékkal) 399,9201 lejre nőtt egy gramm arany ára, ami újabb rekordot jelent.
Sokan érdeklődnek a kormány roncstraktorvásárlási programja iránt. Hírek szerint a novemberre tervezett start helyett december elején indítanák. Hatvanöt százalékos állami támogatás mellett az 500 millió lejes keret 2800 traktor vásárlására elegendő.
Az augusztusi 2,4 százalékról szeptemberben 2,1 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Nagy bajban van az európai autóipar – annak részeként a romániai is –, és ha az Európai Bizottság nem lép közbe, még súlyosabbá válhat a helyzet, akár tömeges elbocsátások is jöhetnek – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Nem kellett volna megemelni az országos bruttó minimálbért, mert ez már a második emelés volt az elmúlt hat hónapban – jelentette ki szerdán Sterică Fudulea, a Kis- és Közepes Vállalkozások Országos Tanácsának (CNIPMMR) főtitkára.
A nagy hiánnyal küzdő román államkassza arra készteti a hatóságokat, hogy több pénzt szedjenek be az adófizetőktől. Országszerte megszaporodtak a céges ellenőrzések, de az engedély nélküli, feketemunkából élő természetes személyekre is lecsap a hatóság.
szóljon hozzá!