Fotó: Wikipédia/Romaero
Fizetésképtelenné nyilvánította és csődvédelem alá helyezte a bukaresti törvényszék a túlnyomórészt román állami tulajdonban lévő Romaero repülőgépipari vállalatot szerdán – közölte az Economica.net gazdasági portál.
2024. január 18., 09:302024. január 18., 09:30
2024. január 18., 09:312024. január 18., 09:31
A civil és katonai repülőgépek nagyjavítására, karbantartására, valamint alkatrészek gyártására szakosodott, több mint százéves múltra visszatekintő,
A törvényszéki döntésről szintén beszámoló Digi24.ro hírportál felidézte: a Romaero azt követően jelentett csődöt, hogy elvesztette azt a kártérítési pert, amelyet egy román milliomos, Cristian Sindie indított ellene. A bukaresti táblabíróság decemberben 17 millió eurós kártérítés kifizetésére kötelezte a Romaero vállalatot, mivel olyan módosításokat végzett el egy Cristian Sindie tulajdonába került Boing 737-200-as típusú repülőgépen, amelyeket a gyártó nem fogadott el, így a repülő nem kapott többé felszállási engedélyt.
A Digi24.ro szerint másfelől a Romaero csődje azzal is összefüggésben állhat, hogy
amelynek a piaci értéke a Ziarul Financiar pénzügyi lap számításai szerint 270 millió euróra rúg.
Az MTI által idézett adatok szerint 2022-ben a Romaero ingatlanvagyona 180 millió eurót, míg jegyzett tőkéje 3,4 millió eurót tett ki és mintegy 8 millió eurós üzleti forgalmat bonyolított le.
A Romaero részvényeinek 56,71 százalékát a román állam birtokolja (amelynek tulajdonosi jogait a gazdasági minisztérium gyakorolja), a SIF Muntenia befektetési alapnak 23,24 százalékos, a Fondul Proprietatea kárpótlási alapnak 18,87 százalékos részesedése van a vállalatban, a többi részvényt pedig magánszemélyek és vállalkozások birtokolják.
A repülőszerkezetek kutatására, gyártására és karbantartására szakosodott román Romaero védelmi ipari céggel kötött együttműködési megállapodást szerdán Bukarestben a Patriot rakétavédelmi rendszert gyártó amerikai Raytheon vállalatcsoport.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!