Fotó: Jakab Mónika
A kormány szükség esetén beavatkozhat, és korlátozhatja a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díjszabásait – jelentette ki Nicolae Ciucă miniszterelnök. Figyelmeztetett ugyanakkor, hogy a felső korlátot csak meghatározott időszakra, „néhány hónapra” lehetne bevezetni.
2023. március 16., 09:542023. március 16., 09:54
2023. március 16., 10:252023. március 16., 10:25
Mindezt szerda este mondta el, miután egyeztetett a Pénzügyi Felügyelet (ASF) vezetőjével.
Ciucă elmondása szerint az ASF elnökével megvitatta az Euroins biztosító fizetésképtelenségének a polgárokra gyakorolt hatásait.
„Az ASF az az intézménye, amely a piaci folyamatok ellenőrzéséért felelős Az ASF a parlamentnek van alárendelve, és az eddigi egyeztetéseink alapján úgy tűnik, hogy az ASF vezetősége tájékoztató jelentést fog benyújtani a parlamentnek. Az ASF elnökével folytatott megbeszéléseim célja pontosan az volt, hogy kiderítsem, szükség van-e kormányzati beavatkozásra, és hogy az Euroins fizetésképtelensége milyen hatással lehet a polgárokra. Olyan cégről van szó, amely jelentős piaci részesedéssel rendelkezik, és látnunk kell, hogy az ASF milyen intézkedéseket tesz, és milyen intézkedésekkel állhat elő a kormány a hatások ellensúlyozására. Az eddigi megbeszéléseinken megállapodzunk, hogy a végleges értékelés elkészülte után ismertetik velünk a következtetéseiket, és ennek függvényében a kormány szükség esetén beavatkozik az árkorlátozás érdekében. Nem avatkozhatunk be korlátlan ideig, rövid időtartamról, néhány hónapról lehet szó” – mondta Nicolae Ciucă miniszterelnök.
Múlt héten Daniel Apostol, az ASF szóvivője közölte, az intézmény azt fontolgatja, hogy felső határt szab a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításnak.
Arra a kérdésre, hogy az árplafon hat hónapra lesz-e érvényes, természetes és jogi személyekre egyaránt vonatkozik-e majd, az ASF szóvivője úgy válaszolt: „vizsgálják a kérdés valamennyi aspektusát”.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!