Fotó: Jakab Mónika
A kormány szükség esetén beavatkozhat, és korlátozhatja a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díjszabásait – jelentette ki Nicolae Ciucă miniszterelnök. Figyelmeztetett ugyanakkor, hogy a felső korlátot csak meghatározott időszakra, „néhány hónapra” lehetne bevezetni.
2023. március 16., 09:542023. március 16., 09:54
2023. március 16., 10:252023. március 16., 10:25
Mindezt szerda este mondta el, miután egyeztetett a Pénzügyi Felügyelet (ASF) vezetőjével.
Ciucă elmondása szerint az ASF elnökével megvitatta az Euroins biztosító fizetésképtelenségének a polgárokra gyakorolt hatásait.
„Az ASF az az intézménye, amely a piaci folyamatok ellenőrzéséért felelős Az ASF a parlamentnek van alárendelve, és az eddigi egyeztetéseink alapján úgy tűnik, hogy az ASF vezetősége tájékoztató jelentést fog benyújtani a parlamentnek. Az ASF elnökével folytatott megbeszéléseim célja pontosan az volt, hogy kiderítsem, szükség van-e kormányzati beavatkozásra, és hogy az Euroins fizetésképtelensége milyen hatással lehet a polgárokra. Olyan cégről van szó, amely jelentős piaci részesedéssel rendelkezik, és látnunk kell, hogy az ASF milyen intézkedéseket tesz, és milyen intézkedésekkel állhat elő a kormány a hatások ellensúlyozására. Az eddigi megbeszéléseinken megállapodzunk, hogy a végleges értékelés elkészülte után ismertetik velünk a következtetéseiket, és ennek függvényében a kormány szükség esetén beavatkozik az árkorlátozás érdekében. Nem avatkozhatunk be korlátlan ideig, rövid időtartamról, néhány hónapról lehet szó” – mondta Nicolae Ciucă miniszterelnök.
Múlt héten Daniel Apostol, az ASF szóvivője közölte, az intézmény azt fontolgatja, hogy felső határt szab a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításnak.
Arra a kérdésre, hogy az árplafon hat hónapra lesz-e érvényes, természetes és jogi személyekre egyaránt vonatkozik-e majd, az ASF szóvivője úgy válaszolt: „vizsgálják a kérdés valamennyi aspektusát”.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!