Fotó: Pinti Attila
Semmi nincs ingyen ezen a világon – fogalmazott Florin Cîţu miniszterelnök annak kapcsán, hogy a kormány megszűntette az egyetemi hallgatók ingyenes utazását. Hangsúlyozta: Románia volt az egyetlen ország Luxemburgon kívül, amely 100 százalékosan ingyenes utazást biztosított.
2021. február 19., 10:022021. február 19., 10:02
2021. február 19., 10:402021. február 19., 10:40
„Támogatásról beszélünk. Ismétlem, én liberális elvekre akarom helyezni a gazdaságot. Motiválni akarjuk az embereket arra, hogy befektessenek, hogy munkahelyre vágyjanak, hogy nőjön a teljesítőképességük. Semmi nincs ingyen ezen a világon” – idézte a kormányfőnek egy televíziós interjúban elhangzott szavait az Agerpres hírügynökség. Cîţu a Digi24 hírtelevízió csütörtök esti műsorában emlékeztetett,
El akarja törölni a kormány az egyetemi hallgatóknak nyújtott kedvezményt, ami szerint ingyen utazhatnak a Román Vasúttársaság (CFR) vonatain, és megfizettetnék a jegyár 50 százalékát – jelentette be a legújabb elképzeléseket szerdán Dan Barna miniszterelnök-helyettes.
A miniszterelnök hangsúlyozta, az Európai Unióban csak Luxemburgban biztosítottak teljesen ingyenes utazást az egyetemi hallgatók számára Románián kívül, és Románia „nem hasonlíthatja össze magát Luxemburggal”.
Bírálta hétfőn az Egyetemista Szervezetek Országos Szövetsége (ANOSR) a kormány arra vonatkozó szándékát, hogy korlátozza a diákok ingyenes utazásainak a számát a vasúton.
A világ eddig kitermelt aranykészlete több ezer tonna, de elosztva csupán néhány gramm fejenként.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
szóljon hozzá!