Fotó: Makkay József
Hiába tűnik nagynak az összeg, amely az országos közútkezelő társaság (CNAIR) kasszájába egy év alatt az útdíjakból befolyik, valójában még a legszükségesebb kiadásokra sem elegendő.
2023. március 06., 10:262023. március 06., 10:26
2023. március 06., 10:272023. március 06., 10:27
Ezt Sorin Grindeanu közlekedési miniszter árulta el vasárnap este.
Amint a Prima TV-nek elmondta, tavaly áfa nélkül 1,417 milliárd lej folyt be az útdíjakból, emellett a cernavodai Duna-hídon kért hídpénzből további 137,73 millió lej.
A két adóból származó bevétel azonban nem elegendő a közúti infrastruktúra terén szükséges kiadások fedezésére.
Emellett a tavalyi évben a közúti infrastruktúra karbantartási munkálataira szükséges összeg mintegy 996 millió lej volt.
A 9,86 km hosszúságú, Tigveni - Curtea de Argeș szakaszát idén tavasszal kezdik építeni, a tervezési és kivitelezési szerződést az osztrák Porr építő céggel írták alá 1,678 milliárd lej értékben.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
szóljon hozzá!