A törvénytervezet jelentősen lecsökkentené az ingatlanfejlesztők által kért jelenlegi előleleget
Fotó: Rostás Szabolcs
A Szociáldemokrata Párt (PSD) parlamenti frakcióinak több tagja szerdán törvénymódosító tervezetet nyújtott be, amelynek előírásai szerint az ingatlanfejlesztők az adásvételi előszerződés megkötésekor az ingatlan teljes árának legfeljebb 10 százalékát kitevő előleget kérhetnek a vásárlóktól.
2024. október 09., 16:232024. október 09., 16:23
2024. október 09., 17:232024. október 09., 17:23
Ezt megelőzően a PSD elnöke, Marcel Ciolacu kormányfő kijelentette: módosulni fognak az ingatlanfejlesztőkre vonatkozó törvények, hogy többé ne fordulhasson elő olyan helyzet, mint amelyik miatt Laura Vicol szociáldemokrata képviselő kénytelen volt lemondani a képviselőház jogi bizottságának éléről.
A PSD jogszabályjavaslata az építőipar minőségi követelményeiről szóló 1995/10-es törvény egyik cikkét módosítja. Eszerint
Az előleg az ingatlan teljes árának 40 százalékáig terjedő összeg is lehet, ha az ingatlanfejlesztő a törvénynek megfelelően biztosítást kötött a beruházás védelmére.
A tervezet indoklása szerint a jelenlegi törvény lehetővé teszi az ingatlanfejlesztők számára, hogy az előszerződés aláírásakor nagy összegű előleget kérjenek anélkül, hogy megfelelő biztosítékokat nyújtanának arra az esetre, ha a nem tudják teljesíteni a szerződéses kötelezettségeiket. Ez
A tervezetet a szenátus vitatja meg első házként, tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Az elmúlt években sok vásárló megjárta, hogy leelőlegezett tömbházlakása a tervezettnél sokkal később, vagy soha nem készült el, a kifizetett pénzt pedig nem tudta visszaszerezni.
2025 januárjában tíz uniós tagországban 1000 euró alatt volt az országos minimálbér – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön kiadott közleményében üdvözölte Donald Trump amerikai elnök bejelentését a kölcsönös vámok felfüggesztéséről, és azt mondta: ez fontos lépés a globális gazdaság stabilizálása felé.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
A bukaresti kormány által az idei év első három hónapjában felvett hitelek összege 94 milliárd lej volt, ami 16,2 milliárd lejjel haladja meg a 2024 első három hónapjában regisztrált szintet – számolta ki a Profit.ro gazdasági szakportál.
A tavalyi negyedik negyedévben 2023 utolsó három hónapjához mérten a lakásárak 4,9 százalékkal, a bérleti díjak 3,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán bejelentette, hogy idén is folytatódik az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási program.
A politikusoknak a romániai fejlődésüknek kedvező feltételeket kell teremteniük külföldi befektetők számára – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan ügyvivő államfő.
Az idei év első két hónapjában 5,62 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg hiánya, 35,1 százalékkal nagyobb, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Terv szerint halad Románia OECD-csatlakozásának folyamata, mivel a 25-ből már 13 bizottságban lezárta a tárgyalásokat, legutóbb a vállalatirányítási bizottságban – számolt be szerdán a Facebook-oldalán Marcel Ciolacu kormányfő.
szóljon hozzá!