Szép pénz. Az informatikusok nem kapnak kevés pénzt, de így is elégedetlenek
Fotó: Pixabay.com
Az informatika az a terület, ahol az elmúlt évben a legnagyobb mértékben, átlagosan havi 10 ezer lejre emelkedtek a munkavállalók bérezési elvárásai – derül ki egy online munkaközvetítő platform csütörtökön közzétett elemzéséből.
2024. szeptember 26., 12:322024. szeptember 26., 12:32
Az átlagfizetés ebben az ágazatban jelenleg nettó 7000 lej havonta.
Az eJobs szerint
A jelentkezések száma viszont alig változott: 2023 január-szeptemberében 850 000, 2024 hasonló időszakában 820 000 álláskereső kívánt ebben az ágazatban elhelyezkedni.
Az eJobs bérösszehasonlító szolgáltatása, a Salario adatai szerint a számítástechnikában dolgozók nettó fizetésének országos átlaga 7000 lej havonta, az álláskeresők elvárásai viszont akár a nettó 10 000 lejt is elérik.
Összehasonlításképpen: tavaly ugyanebben az időszakban 6300 lej volt egy IT-szakember nettó átlagkeresete, és munkahelyváltáskor átlag 9000 lejt kért a bértárgyaláson.
Az IT ágazatán belül is
Ebben az ágazatban a legfeljebb kétéves szakmai tapasztalattal rendelkező juniorok esetében is 4500 lej a nettó átlagfizetés. A két és öt év közötti tapasztalattal rendelkezők esetében az átlag 6700 lejre emelkedik, míg a több mint öt éve az ágazatban dolgozó seniorok már megkeresik a nettó 10 000 lejt.
A vezető beosztás további bérnövekedéssel jár ebben az ágazatban:
A 820 000 álláskeresőből, akik az eJobs-on keresztül szeretnének az IT ágazatában elhelyezkedni, 350 000-nek van már szakmai tapasztalata és tartozik a 25 és 35 év közötti korosztályba.
Az eJobs-on jelenleg 24 000 állást hirdetnek, ebből 2000-et az IT ágazatában – számolt be az Agerpres.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
Az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet idén a GDP 0,6 százalékának, jövőre pedig a GDP 3,35 százalékának megfelelő összeggel javít a költségvetési egyenlegen – állapította meg a Költségvetési Tanács.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint fennáll az a veszély, hogy Románia a jövő év közepéig nem tudja lehívni a rendelkezésére álló uniós helyreállítási forrásokat, ezért a kormánynak a megvalósítható beruházásokra kell összpontosítania.
szóljon hozzá!