Mircea Tomescu, Chief Marketing Officer, eMAG Románia, Bulgária és Magyarország
Fotó: eMag
Bukarest, 2024. március 8. Tavasz kezdetén az eMAG ügyfelek kosaraiban kozmetikumokat, ruhaneműket, kiegészítőket, ékszereket, személyes tisztálkodási termékeket, valamint könyveket és alkoholos italokat találhattunk, amelyekkel az ügyfelek nőnemű hozzátartozóikat készültek megünnepelni. Az ügyfelek átlagosan 310 lejt költöttek egy megrendelésre és a legtöbb megrendelést Bukarestbe, valamint Ilfov, Kolozs, Temes, Iași és Konstanca megyékbe szállították ki.
2024. március 12., 10:002024. március 12., 10:00
2024. március 12., 16:032024. március 12., 16:03
„A Márciuska és a Nőnap ünnepe között, az ügyfelek online vásárlásaiban voltak napi használatra való termékek és ajándéknak szánt termékek egyaránt, mint például kozmetikumok, divatcikkek, ékszerek vagy könyvek. A tény, hogy az emberek az olyan hagyományos termékeket is, mint a márciuska, online vásárolják meg, újra igazolja azt, hogy
– nyilatkozta Mircea Tomescu, Chief Marketing Officer, eMAG Románia, Bulgária és Magyarország.
Az elmúlt időszakban a legtöbbet eladott könyvcímek között volt a James Clear Atomic Habits (Atomi szokások) című személyiségfejlesztő könyve, vagy a Lumea fetelor: O călătorie în jurul Pământului: 55 de țări, 250 de chipuri și povești de Mihaela Noroc (A lányok világa: Utazás a Föld körül: 55 ország, 250 arc és történet Mihaela Noroc-kal) című művészeti album és a Frederik Backman Bunica mi-a zis să-ți spun că-i pare rău (A nagymamám azt üzeni, bocs) című szépirodalmi műve.
Március 8-at megelőző napokban az eMAG ügyfelek
A megfelelő hangulat megteremtéséért az ügyfelek gyertyákat is kerestek online, amiknek az eladási hányada idén 20%-al volt nagyobb, mint 2023-ban, ugyanebben az időszakban. Hasonlóképpen nagy kereslet volt az arckrémek, arckezelések és szérumok, arctisztító termékek, szempillafestékek, rúzsok, alapozók és ajakbalzsamok terén is.
A Marketplace eladók az eMAG-on idén több mint 138.000 márciuskát adtak el, 45%-al többet mint tavaly. Ezekből a megrendelésekből több mint hetet a Genius ügyfelek tettek fel, akik ingyenes kiszállításban és speciális ajánlatokban részesülnek.
Az eMAG-ról:
Az eMAG 2001-ben alapított román bejegyzésű cég, a román online kereskedelmi piac úttörője, 2022-ben a legértékesebb román márka lett és az első online kereskedelmi vállalat, amely első helyet foglal el a Brand Finance rangsorolási listán. Több mint 20 éve a cég folyamatosan befektet olyan Romániában kifejlesztett technológiákon alapuló digitális szolgáltatásokba, amelyek segítségével az ügyfelek időt és pénzt takarítanak meg, és létrehozott egy regionális ökoszisztémát, sikeresen exportálva a helyi modellt Bulgáriába és Magyarországra. Saját kínálata és a Marketplace partnerei révén egyre bővülő termékválasztékkal az eMAG az a hely, ahol bárki bármit, bárhonnan kereshet és megrendelhet. Emellett az ügyfelek élvezhetik az olyan kiemelt szolgáltatásokat, mint a Genius, vagy az ingyenes szállítási és egyéb előnyöket kínáló előfizetést, vagy a fizetési átütemezési szolgáltatásokat, mint például a Buy now, pay later (Vásároljon most, fizessen később) vagy a Slice it (Szeletelés). További információk az eMAG-ról: about.emag.ro.
(X – fizetett hirdetés)
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
szóljon hozzá!