Fotó: Rostás Szabolcs
Ha baj lesz, bármikor el lehet menni áruházi elárusítónak, hiszen ott mindig keresnek munkatársat – fordulhatott meg már sokak fejében a gondolat, amikor veszélybe került a munkahely, a megélhetés. Ugyanakkor sok fiatal is így „köszön be” a munka mezejére, míg mások egyszerűen szeretik az eladói munkakört. De mégis, mennyit fizetnek ezért? Erre a kérdésre ad választ egy gazdasági portál cikke, melyben az egyik legnépszerűbb európai diszkontáruházlánc romániai fizetéskínálatát összesítették.
2023. augusztus 28., 21:252023. augusztus 28., 21:25
Az Economica.net portál a Lidl által felkínált bruttó béreket vette górcső alá álláshirdetések alapján. Ezekből kiderül, hogy ugyanazon munkakör betöltéséért különböző összeg jár az ország más-más szegletében.
A felajánlott bruttó fizetés tartalmazza az étkezési utalványok, illetve a várható prémiumok, bónuszok értékét is. A jelentkezőkkel szemben támasztott elvárás a középfokú végzettség, felelősségteljes, rendszerető magatartás.
A román fővárosban bruttó 8790 (nettó 5140) lejért vennének fel üzletvezető-helyettest, akitől legalább középfokú végzettséget, kétéves szakirányú munkatapasztalatot és legalább féléves csapatvezetői múltat várnak el. Ugyanez a munkakör 8300 (4850) lejes összjuttatással van meghirdetve a Brassó megyei Négyfaluban. Ugyanitt egy váltásvezetői állás 7100 (4150) lejt hozhat a konyhára, akárcsak Pitești-en. Az erre jelentkezőknek középfokú végzettséggel és egyéves munkatapasztalattal kell rendelkezniük.
Az áruházlánc egyéb bónuszokat is kínál, mint például két-két szabadnap húsvétkor és karácsonykor, illetve további pihenőnapok a munkaviszony régisége függvényében; szabadnap születésnapkor; magán egészség-, élet- és balesetbiztosítás.
A Lidl Európa egyik legnagyobb diszkontáruházlánca, többtucatnyi országban sok ezer üzletet működtet. A német székhelyű vállalat 2011 óta van jelent Romániában, ahol immár több mint 300 üzlettel rendelkezik, és több mint 10 500 embert foglalkoztat.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!