Képünk illusztráció
Fotó: MTI
A közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) aláírta csütörtökön a Nagybánya–Beszterce gyorsforgalmi út megvalósíthatósági tanulmányáról szóló szerződéseket.
2023. január 27., 10:172023. január 27., 10:17
Mivel az aszfaltcsíkot két szakaszra osztották, két szerződést kötöttek meg a versenytárgyalásból győztesként kikerült konzorciummal.
Az útügyi hatóság közleményben tájékoztatott, hogy a Nagybánya és Dés között futó első szakasz és a Dést Besztercével összekötő második szakasz megvalósíthatósági tanulmányát is a Quadrante Viaponte Proiectare Si Consultanta Kft. – Metroul Rt. – Capital Vision Kft. társulás készítheti el.
A szükséges finanszírozást európai uniós alapokból biztosítják.
A megvalósíthatósági tanulmányok elkészítésére 18 hónap áll a munkával megbízott konzorcium rendelkezésére.
Egyre konkrétabbá válik a Besztercét Kolozsvárral összekötő gyorsforgalmi út, illetve a besztercei körgyűrű terve. Az érintett önkormányzatok a napokban írtak alá együttműködési szerződést az észak-erdélyi régió számára „létfontosságú” beruházásokról.
Újra kiírta a versenytárgyalást az északi autópályaként emlegetett, Nagybánya és Suceava közötti gyorsforgalmi út Nagybánya és Beszterce közötti szakasza megvalósíthatósági tanulmányának elkészítésére az országos közútkezelő társaság (CNAIR).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!