Már az új arculati elemekkel ünnepelhették a Román Lottótárság fennállásának 117. évfordulóját
Fotó: Facebook/Loteria Romana
Az arculati kézikönyv frissítésére megbízott cég által elkészített logó „csak egy kis töredékét tette ki a 250 000 lej plusz áfa értékű szerződésnek” – így reagált a Román Lottótársaság arra, hogy botrány robbant ki az új arculati elem körül.
2023. október 06., 15:542023. október 06., 15:54
Amint arról beszámoltunk, a sajtó irányította rá a figyelmet, hogy a logó, amelyért 50 ezer eurót pengetett le az állami vállalat az átbrandeléssel megbízott a Rusu+Borțun bukaresti reklámügynökségnek, pár euróért letölthető legalább két platformról is, és több cég is használ jelenleg azonos vagy legalábbis megtévesztésig hasonlító arculati elemeket.
„A szolgáltató felelős a benyújtott grafikai és szöveges javaslatok eredetiségéért és megkülönböztethetőségéért” – szögezte le a történtekről reagáló közleményében a lottótársaság.
Az új vizuális megjelenítéssel kapcsolatban azt is közölte, tekintettel arra, hogy a vállalat régi arculati kézikönyve 2005-ben készült, annak frissítése stratégiai célkitűzésként szerepel a a vállalat 2023-as tevékenységi programjában,
Miután felmerült, hogy a szerződéskötés közvetlen megbízással, licit nélkül történt, a közleményben azt írták, hogy az új arculati kézikönyv megvalósítására a közbeszerzésre vonatkozó törvényi előírásoknak megfelelően kötöttek szolgáltatási szerződést a reklámügynökségnek.
a hasonló tapasztalatokra, a szakértők minimális számára, a tanulmányokra és a képesítésekre vonatkozó feltételek teljesítésének kötelezettségével. A közbeszerzés a SICAP-on (közbeszerzési platform – szerk. megj.) keresztül zajlott, nyilvános és átlátható” – mutattak rá a lottótársaság illetékesei.
Tájékoztatásuk szerint az áfa nélkül 250 ezer lejes szerződés a teljes arculati kézikönyv elkészítésére vonatkozik, aminek számos pontja van, az új logó csak egy kis töredéke volt a megvalósítandó feladatoknak, amelyek az arculat, a marketingtevékenység minden aspektusára kiterjednek.
Vizsgálatot rendelt el a Román Lottótársaságnál Ştefan Radu Oprea gazdasági miniszter, miután 50 ezer eurót fizettek ki egy olyan logóért, ami megtévesztésig hasonlít több vállalat márkajeléhez, és pár euróért megvásárolható a népszerű platformokról.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
szóljon hozzá!