Már az új arculati elemekkel ünnepelhették a Román Lottótárság fennállásának 117. évfordulóját
Fotó: Facebook/Loteria Romana
Az arculati kézikönyv frissítésére megbízott cég által elkészített logó „csak egy kis töredékét tette ki a 250 000 lej plusz áfa értékű szerződésnek” – így reagált a Román Lottótársaság arra, hogy botrány robbant ki az új arculati elem körül.
2023. október 06., 15:542023. október 06., 15:54
Amint arról beszámoltunk, a sajtó irányította rá a figyelmet, hogy a logó, amelyért 50 ezer eurót pengetett le az állami vállalat az átbrandeléssel megbízott a Rusu+Borțun bukaresti reklámügynökségnek, pár euróért letölthető legalább két platformról is, és több cég is használ jelenleg azonos vagy legalábbis megtévesztésig hasonlító arculati elemeket.
„A szolgáltató felelős a benyújtott grafikai és szöveges javaslatok eredetiségéért és megkülönböztethetőségéért” – szögezte le a történtekről reagáló közleményében a lottótársaság.
Az új vizuális megjelenítéssel kapcsolatban azt is közölte, tekintettel arra, hogy a vállalat régi arculati kézikönyve 2005-ben készült, annak frissítése stratégiai célkitűzésként szerepel a a vállalat 2023-as tevékenységi programjában,
Miután felmerült, hogy a szerződéskötés közvetlen megbízással, licit nélkül történt, a közleményben azt írták, hogy az új arculati kézikönyv megvalósítására a közbeszerzésre vonatkozó törvényi előírásoknak megfelelően kötöttek szolgáltatási szerződést a reklámügynökségnek.
a hasonló tapasztalatokra, a szakértők minimális számára, a tanulmányokra és a képesítésekre vonatkozó feltételek teljesítésének kötelezettségével. A közbeszerzés a SICAP-on (közbeszerzési platform – szerk. megj.) keresztül zajlott, nyilvános és átlátható” – mutattak rá a lottótársaság illetékesei.
Tájékoztatásuk szerint az áfa nélkül 250 ezer lejes szerződés a teljes arculati kézikönyv elkészítésére vonatkozik, aminek számos pontja van, az új logó csak egy kis töredéke volt a megvalósítandó feladatoknak, amelyek az arculat, a marketingtevékenység minden aspektusára kiterjednek.
Vizsgálatot rendelt el a Román Lottótársaságnál Ştefan Radu Oprea gazdasági miniszter, miután 50 ezer eurót fizettek ki egy olyan logóért, ami megtévesztésig hasonlít több vállalat márkajeléhez, és pár euróért megvásárolható a népszerű platformokról.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!