A Philip Morris International folytatja beruházásait otopeni-i üzemében: több mint 100 millió dollárt fektetnek be Pr-cikk

A Philip Morris International (PMI) folytatja az otopeni-i üzem fogyóeszközöket gyártó egységgé történő átalakítását a vállalat által kifejlesztett elektronikus dohányhevítő rendszer, az IQOS számára.

2022. január 19., 12:062022. január 19., 12:06

2022. január 19., 12:072022. január 19., 12:07

2017 óta, amikor megkezdődött az otopeni-i gyár átalakítási folyamata, jelen pillanatig 500 millió dollárt fektettek be a termelési kapacitások fejlesztésébe, a dolgozók képzésébe és a fenntarthatóságot célzó megoldások megvalósításába. Ebből az összegből csak 2021-ben közel 100 millió dollárt fektettek be. A 2022-2023-as időszakban a vállalat több mint 100 millió dollárt fektet be és folytatja az IQOS fogyóeszközök gyártási kapacitásának fejlesztését a hazai és külföldi piacok számára, illetve a lehető legkisebb környezetterhelés érdekében – a végső lévén, hogy az üzem 2024-re szén-dioxid-semlegessé váljon.

A PMI víziója füstmentes jövő építése, valamint a cigaretta alacsony kockázatú termékekre történő cseréje, amely termékek – bár nem kockázatmentesek – sokkal jobb választást jelentenek, mint a dohányzás folytatása. A jövőkép mögött álló stratégia középpontjában a Philip Morris Románia otopeni-i gyára áll, a világ különböző részein levő hét másik gyárral együtt, amelyek az IQOS-hoz fogyóeszközöket gyártanak. Ezek közül csak három található az Európai Unióban (Románia, Görögország és Olaszország).

Az eddigi beruházások eredményeként az otopeni-i gyár cigarettagyárból IQOS-hoz fogyóeszközöket gyártó létesítménnyé változott. 2017-el kezdődően több mint 300 új munkahelyet hoztak létre, mára pedig a gyár közel 950 alkalmazottat foglalkoztat.

 „Teljes mértékben elkötelezettek vagyunk azon missziónk mellett, hogy a cigarettát a dohányzás jobb alternatíváira cseréljük és az elkövetkező évek beruházásai ezt egyértelműen bizonyítják. Az eddig befektetett 500 millió dollár és a füstmentes termékek kategóriájának fejlesztésére helyezett hangsúly e fogyóeszközök exportjának összértékét Románia cigarettaexportjával összehasonlíthatóvá tette. Örülünk, hogy az eddigi beruházásokkal sikerült felhelyezni Romániát az innovációs térképre és a világ több százmillió dohányzójának jobb alternatívát kínálni a dohányzás folytatására.” – mondta Daniel Cuevas, a Philip Morris Románia ügyvezető igazgatója.

A gyár termelésének 92%-át öt kontinens 54 piacára exportálják, 8%-a pedig a hazai fogyasztást fedezi, ahol 2021 harmadik negyedévében a Philip Morris Románia mintegy 80%-os piaci részesedéssel rendelkezik a hevített dohánytermékek kategóriájában. Romániában ugyanebben az időszakban az IQOS fogyóeszközök a cigaretták és dohánytermékek teljes piacának 3,4%-át tették ki. 2020-ban az „Egyéb dohány és dohánypótló termékek”* termékcsoportba tartozó áruk exportja 669 millió eurót tett ki. Ezek az áruk főleg hevített dohánytermékek és ebben a kategóriában csaknem húszszoros növekedés volt az otopeni-i gyár átalakítását célzó beruházás kezdete óta. Ez a termékkategória a Romániából exportált agrár-élelmiszeripari termékek közül az első 5 között van, 2020-ban meghaladva a napraforgómag export értékét. (Románia a legnagyobb napraforgómag-termelő az EU-ban.)

„A befektetés folytatásához jogszabályi kiszámíthatóságra, valamint kiegyensúlyozott adószabályozási keretre van szükségünk, amely elősegíti az innovációt. A dohány- és nikotintermékeket annak megfelelően kellene megadóztatni, hogy milyen kockázatoknak teszik ki a fogyasztókat. Az éghető cigarettát, amely a legszélesebb körben használt termék és amely ugyanakkor a nikotinfogyasztás legkárosabb formája is, a legmagasabb szinten kellene megadóztatni és jelentősen nagyobb mértékben, mint az innovatív termékeket, amelyek nem járnak dohányégetéssel. A hevített dohánytermékekre kivetett adók emelése eltántorítaná a román cigarettát dohánzókat attól, hogy a tudomány által jobbnak bizonyított alternatívákra váltsanak. Ez a közegészségügy rovására menne” – tette hozzá Dragoș Bucurenci, a Philip Morris Románia külügyi igazgatója.

A 2022-2023-as időszakban folytatódnak a beruházások az otopeni-i gyárban a termelési kapacitás további fejlesztése és a termékportfólió bővítése érdekében, amely majd magába foglalja a PMI által nemrégiben piacra dobott IQOS ILUMA, a legújabb generációs készülék fogyóeszközeit. A beruházások fenntarthatósági stratégiai célokat is megcéloznak: az üzem 2024-re semleges szénlábnyomot kíván elérni.

 

Galéria

* NC 24.03 Termékcsoport - Egyéb feldolgozott dohány és dohánypótló; homogenizált vagy rekonstituált dohány; dohánykivonatok és esszenciák.

** Adatforrás: Országos Statisztikai Intézet, TEMPO Online statisztikai adatbázis, Gazdasági Statisztika, Külkereskedelem

Philip Morris International: A füstmentes jövőért

A Philip Morris International (PMI) kitőzött célja átalakítani a dohányipart füstmentes jövő építése érdekében, amelyben a cigarettát füstmentes termékekre cserélik úgy a felnőtt dohányosok érdekében, akik egyébként továbbra is dohányoznának, mint a társadalom, a vállalat, a részvényesek és más érdekelt felek javára. A PMI nemzetközi vezető szerepet tölt be a dohányiparban és cigarettát, füstmentes termékeket, kapcsolódó elektronikai eszközöket és tartozékokat, valamint egyéb nikotintartalmú termékeket gyárt és forgalmaz az Egyesült Államokon kívüli piacokon. Ezen túlmenően, az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA) engedélyezte a PMI által kifejlesztett IQOS-eszközök 1-es platformú verzióinak forgalomba hozatalát a dohánytermék forgalomba hozatali engedélye iránti kérelem (PMTA) elbírálását követően; az FDA emellett engedélyezte az IQOS eszköz és a kapcsolódó fogyóeszközök egy változatának népszerűsítését módosított kockázatú dohánytermékként (MRTP) és megállapította, hogy a módosított kitettségi határozat időszerű a közegészségügy előmozdítása érdekében.

A PMI a füstmentes termékek új kategóriájára építi jövőjét, amelyek bár nem veszélytelenek, sokkal jobb választást jelentenek, mint a hagyományos dohányzás folytatása. A termékfejlesztés terén tett multidiszciplináris erőfeszítésekkel, a legmodernebb technológiával és elsőrangú tudósokkal a PMI biztosítani kívánja, hogy füstmentes termékei megfeleljenek a felnőtt fogyasztók preferenciáinak, valamint a szigorú szabályozási követelményeknek. A PMI IQOS füstmentes termékportfóliója a dohányt el nem égető termékeket (heat-not-burn), nikotintartalmú gőztermékeket és orális nikotintermékeket foglal magába. 2021. szeptember 30.-tól a PMI által kifejlesztett füstmentes termékek a nagyvárosokban vagy országszerte 70 piacon kaphatóak és a PMI becslései szerint világszerte már körülbelül 14,9 millió felnőtt dohányos váltott át az IQOS-ra és szokott le a dohányzásról. További információért látogasson el a www.philipmorris.ro, www.pmi.com és www.pmiscience.com weboldalra.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. április 25., péntek

Erdélyben gyárt páncélozott harcjárműveket a román hadsereg számára egy török cég

Erdélyben gyárt könnyű páncélozott taktikai harcjárműveket a román hadsereg számára a török Otokar, miután nemzetközi vegyesvállalat létrehozásáról írt alá megállapodást Románia egyik vezető védelmi vállalatával, a Medgyesen működő Automecanica Rt.-vel.

Erdélyben gyárt páncélozott harcjárműveket a román hadsereg számára egy török cég
2025. április 25., péntek

„Nagyobb jelenléttel” térhet vissza az OTP Romániába Csányi Sándor szerint

Az OTP Banknak a romániai piacról való kivonulásáról is szó esett a magyar pénzintézet éves közgyűlésén, pénteken Budapesten.

„Nagyobb jelenléttel” térhet vissza az OTP Romániába Csányi Sándor szerint
2025. április 25., péntek

Minden út Rómába vezet: felpörgette a repülőjegy-eladásokat Ferenc pápa halála

Megugrott a kereslet a Románia különböző repülőtereiből Rómába indul járatok iránt, ezrek szeretnének fizikailag is jelen lenni a Vatikánban Ferenc pápa hétvégi temetésén.

Minden út Rómába vezet: felpörgette a repülőjegy-eladásokat Ferenc pápa halála
2025. április 24., csütörtök

Több mint 100 kilométerrel bővült tavaly az autópálya-hálózat, még mindig sok a kövezett vagy földút

Tavaly 140 kilométerrel bővült a romániai autópálya-hálózat, a közúthálózat hossza pedig 86 847 kilométert tett ki – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).

Több mint 100 kilométerrel bővült tavaly az autópálya-hálózat, még mindig sok a kövezett vagy földút
2025. április 23., szerda

Románia lett a magyar légitársaság legnagyobb piaca

Az idén a Wizz Air összes romániai útvonalán kínált 15,8 millió ülőhely-kapacitással az ország az ultra fapados magyar légitársaság legnagyobb piacává vált, megelőzve Lengyelországot.

Románia lett a magyar légitársaság legnagyobb piaca
2025. április 23., szerda

Újdonságokat hoz a roncsautóprogram: rekorddöntést vár a szaktárca

A tavalyinál 50 százalékkal nagyobb, 1,43 milliárd lejes költségvetése lesz idén a hamarosan induló roncsautóprogramnak – tájékoztatott szerdán a környezetvédelmi minisztérium.

Újdonságokat hoz a roncsautóprogram: rekorddöntést vár a szaktárca
2025. április 23., szerda

Időben érkezik a gyerekpénz is – ígéri a munkaügyi minisztérium

A gyermeknevelési pótlékot (gyerekpénzt) május 8-tól folyósítják, a nyugdíjak postai kézbesítése pedig a hónap első négy napjára kiterjedő hosszú hétvége ellenére május 2-án kezdődik – tájékoztatott szerdán a Facebook-oldalán a munkaügyi minisztérium.

Időben érkezik a gyerekpénz is – ígéri a munkaügyi minisztérium
2025. április 23., szerda

Több mint megduplázódott a viharkárok után kifizetett kártérítések összege

A Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetségébe (UNSAR) tömörülő biztosítótársaságok összesen 56 millió lej kártérítést fizettek ki tavaly viharkárok miatt fakultatív lakásbiztosítás alapján.

Több mint megduplázódott a viharkárok után kifizetett kártérítések összege
2025. április 23., szerda

Lendületesen kezdte az évet az építőipar

Az idei év első két hónapjában a nyers adatok szerint 16,7 százalékkal, a szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 19,5 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában az előző év azonos időszakához képest.

Lendületesen kezdte az évet az építőipar
2025. április 23., szerda

Magyarázza bizonyítványát a pénzügyminisztérium; és ígéri, 7 százalék alatt tartja a hiányt

Románia megerősíti elkötelezettségét, hogy 2025-ben 7 százalék alatt tartja a GDP-arányos költségvetési hiányt – közölte kedd este a pénzügyminisztérium.

Magyarázza bizonyítványát a pénzügyminisztérium; és ígéri, 7 százalék alatt tartja a hiányt