Fotó: Pixabay.com
Az oltáskampány gyors végrehajtása a legmegfelelőbb világjárvány elleni gazdaságpolitika a román hatóságok számára a következő időszakban – olvasható a Nemzetközi Valutaalap (IMF) szombaton nyilvánosságra hozott jelentésében, amelyet csütörtökön fogadott el a pénzintézet igazgatótanácsa.
2021. augusztus 28., 15:012021. augusztus 28., 15:01
Az IMF szakértői úgy vélik, hogy Romániának sikerült a vállalatoknak nyújtott különböző adó- és pénzügyi támogatásokkal korlátoznia a pandémia negatív gazdasági következményeit, de
Az IMF az Agerpres beszámolója szerint azt tanácsolja a bukaresti döntéshozóknak, hogy a gazdaság talpraállítása után a pénzügyi és adópolitikájuk a költségvetési hiány csökkentését célozza meg. A pénzintézet szakértői úgy vélik, középtávon további erőfeszítésekre lesz szükség a GDP-arányos deficit 3 százalék alá szorításához. Szerintük az adóalap kiszélesítésére és a bevételekkel való hatékonyabb gazdálkodásra van szükség az adóterhek méltányosabb elosztásához és az adóbehajtás hatékonyságának növeléséhez.
Az IMF becslése szerint Románia idei gazdasági növekedése elérheti a GDP 7 százalékát, szakértői azonban megjegyzik, hogy a világjárvány kedvezőtlen alakulása negatívan befolyásolhatja ezt a prognózist.
A nemzetközi pénzintézet 6,8 százalékosra becsüli az idei GDP-arányos költségvetési hiányt, ami kisebb a kormány által célként kitűzött 7,13 százaléknál. Az IMF ugyanakkor idén 3,6 százalékos éves román inflációval és 5,4 százalékos folyó fizetésimérleg-hiánnyal számol, prognózisa szerint az államadósság az év végére el fogja érni a GDP 57,7 százalékát. Romániának jelenleg nincs hitel-megállapodása az IMF-fel, ám a nemzetközi pénzintézet évente felméri az ország gazdasági helyzetét.
Lényegesen több pénzt költenek a romániai turisták külföldön, mint a külföldiek Romániában a Romanian Economic Monitor friss elemzése szerint.
Alig néhány olyan ország található még Európában, ahol édesebb egy Fanta Orange, mint Romániában. Nálunk csaknem háromszor annyi cukrot tartalmaz ugyanaz az üdítő, mint például a Horvátországban forgalmazott verzió.
Marcel Ciolacu miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy hétfőn találkozót tart az üzleti szféra képviselőivel az esetleges 2025-ös adóintézkedésekről, ugyanakkor megbeszélést kezdeményez a jelenleg 175 milliárd lejre becsült hátralékok behajtásáról.
„Egyetlen nyugdíj sem csökken. Hadd legyek nagyon világos. Egyetlen nyugdíjas sem fog szeptemberben alacsonyabb nyugdíjat kapni, mint augusztusban” – jelentette ki immár sokadjára Simona Bucura-Oprescu munkaügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Románia jelenleg 2,878 milliárd köbméter földgázt tárol föld alatti tárolókban, és a töltöttségi szint 90,79 százalékos, ami azt jelenti, hogy az ország több mint 70 nappal a tervezettnél korábban teljesítette a földgáztárolási célját.
Elképesztő, 3000 lejt közelítő összegbe is belekerülhet egy igazolás, amelyet a nyugdíj újraszámításához megkövetelnek az állami hatóságok, emiatt a munkaügyi minisztérium a Versenytanácshoz fordul.
Az idei év első hat hónapjában 834 800 tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia, 19,9 százalékkal (138 800 toe) többet, mint az előző év azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közölt adataiból.
Éjszakánként és személyenként 38 lejes kezdőáron kínál szállást a turistáknak a román tengerparti hotelek egy része a szeptember 1–30. között zajló Tengerpart mindenkinek elnevezésű program keretében.
Az állategészségügyi hatóság fellépésének köszönhetően nem terjedt át újabb megyékre a juhpestis, ennek ellenére az exportlehetőségek beszűkültek. A védőoltás kötelezővé tételével Románia három évre le kellene mondjon az élőállatexportról.
A Nestlé immár hetedik éve vezeti az élelmiszermárkák globális rangsorát, annak ellenére, hogy az elmúlt év során értéke 7 százalékkal, 20,8 milliárd dollárra csökkent – áll a Brand Finance brit piackutató és üzleti tanácsadó vállalat honlapján.
szóljon hozzá!