Fotó: Facebook/Sorin Grindeanu
Ügyvivő jelleggel 2024. január 9-étől Costin Iordache látja el a Tarom vezérigazgatói teendőit – közölte hétfőn a román állami légitársaság.
2024. január 08., 17:342024. január 08., 17:34
2024. január 08., 17:392024. január 08., 17:39
Costin Iordache a tavaly december végén lemondott Bogdan Popescut váltja fel. A Tarom igazgatótanácsának indoklása kiemeli, hogy Costin Iordache a Gazdasági Akadémián végzett és részt vett a Berlini Egyetem vezetői kiválósági programján. Az új ügyvivő vezérigazgató több mint 18 éves szakmai tapasztalatot szerzett olyan országos és nemzetközi hírű vállalatoknál mint az ABN Amro Bank, a Romtelecom vagy a Telekom Csoport – idézte az Agerpres hírügynökség a légitársaságot.
Az igazgatótanács szerint Costin Iordache – a társaság kereskedelmi és vezérigazgatójával együtt – sikeresen átvezette a vállalatot a szerkezetátalakítási terv egy fontos szakaszán. A következő szakaszok célja a vállalat tevékenységének újjáélesztése és optimalizálása – hangsúlyozták.
Bogdan Popescut 2023 októberében nevezték ki a román állami légitársaság vezérigazgatójává. Korábban több mint 25 éven át multinacionális cégek – Shell, Metro és Microsoft – élén dolgozott, 2021-ben a craiovai repülőgyár vezetőtanácsának elnöke volt.
A Tarom belső levelezőlistáján Bogdan Popescu december 29-én közölte az alkalmazottakkal, hogy a Tarom december közepén lezárta a két új Boeing 737 Max repülőgép megvásárlásáról szóló tárgyalásokat, és a vállalat vezetősége csütörtökön aláírta a jövőbeli lízingszerződésekre vonatkozó szándéknyilatkozatokat, így teljesülnek a feltételei annak, hogy az Európai Bizottság jóváhagyja a légitársaság átszervezéséhez nyújtott állami támogatást.
A vállalat távozó vezérigazgatójának közlése szerint sikerült tisztázni az Európai Bizottsággal a légitársaság átszervezésével kapcsolatos összes kérdést, és a szállításügyi minisztérium már elküldte Brüsszelbe az átszervezés végleges tervét.
Popescu szerint a vállalat árbevétele meghaladja az átszervezési tervben megállapított szintet, ami bizonyítja, hogy a légitársaság „növekedési pályára állt”. A távozó vezérigazgató arra számít, hogy az Európai Bizottság a jövő év első negyedében hagyja majd jóvá az állami támogatást, és utána a kormányon múlik a megfelelő pénzösszegek folyósítása és az átszervezési terv megvalósítása.
Az Agerpres által megszerzett belső üzenetben az is szerepel, hogy jövőre több esemény is hozzájárulhat a légitársaság utasforgalmának növekedéséhez, mint például a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság vagy a párizsi olimpia.
Emellett javítanának a kereskedelmi stratégián: januárban elindítják a Tarom új honlapját, testre szabott ajánlatokkal bővítik a kínálatukat, és növelik a kapcsolódó tevékenységekből származó bevételeket, beleértve a teherszállítást is – sorolta Popescu, aki szerint az elképzelések megvalósulásával 2025-re a Tarom a romániai és a közép-európai légiközlekedési ágazat egyik meghatározó vállalatává válhat.
A távozó vezérigazgató közölte azt is, hogy utódja kinevezését a légitársaság igazgatótanácsára bízza.
Megerősítette pénteken a Tarom román állami légitársaság igazgatótanácsa, hogy Bogdan Popescu vezérigazgató távozik a vállalattól.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!